Reklama

USA komentuje słowa Putina. "To absolutnie nieodpowiedzialne"

To co mówi Putin jest absolutnie nieodpowiedzialne - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Rosji o rosnącym ryzyku wojny nuklearnej. Zdaniem przedstawiciela resortu dyplomacji Stanów Zjednoczonych "wojna jądrowa nie powinna być nigdy toczona i nie może zostać przez nikogo wygrana".


- Nie będę wchodził w kwestię tego, jaka jest nasza ocena ryzyka wojny jądrowej. Uważamy, że każda luźna wzmianka o broni jądrowej jest absolutnie nieodpowiedzialna (...) jest sprzeczna z twierdzeniami, które słyszeliśmy ze strony rosyjskich oficjeli, nawet w ostatnich tygodniach, potwierdzających bardzo prostą zasadę, że wojna jądrowa nie powinna być nigdy toczona i nie może zostać przez nikogo wygrana - powiedział Price podczas briefingu prasowego.

Władimir Putin: Rośnie ryzyko wojny jądrowej. USA: To skrajnie nieodpowiedzialne

Rzecznik skomentował w ten sposób wypowiedziane wcześniej we środę słowa Władimira Putina, który podczas spotkania z przedstawicielami prezydenckiej Rady ds. Praw Człowieka ocenił, że ryzyko wojny jądrowej narasta. Putin dodał jednak, że Rosja nie użyje broni jądrowej pierwsza.

Reklama

- A jeśli nie użyje jej pierwsza w jakichkolwiek okolicznościach, to znaczy, że nie będzie też druga, bo możliwość użycia jej w przypadku uderzenia jądrowego na naszym terytorium będzie mocno ograniczone - dodał. Zapewnił też, że Kreml "nie oszalał", ale stwierdził, że rosyjska broń nuklearna jest bardziej zaawansowana technologicznie od arsenału innych mocarstw.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Rosja | wojna jądrowa | Ned Price | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy