Reklama

Pijany kierowca wjechał w pięciolatkę. Dramatyczne nagranie

Pijany kierowca zasnął za kierownicą, a samochód niespodziewanie skręcił, taranując ludzi i witrynę jednego z lokali. Dramatycznie wyglądające zdarzenie z brazylijskiego Bonito mogło zakończyć się tragedią. Potrącona pięciolatka jednak nie tylko przeżyła, ale i uniknęła poważniejszych obrażeń.

Zdarzenie, do którego doszło w Bonito zarejestrowały kamery monitoringu ze szkoły jazdy. Na materiale widać samochód, którego kierowca niespodziewanie skręca i potrącając motocyklistę jadącego z naprzeciwka, wjeżdża na chodnik. Następnie auto uderza w siedzącą na murku dziewczynkę, przebija witrynę i wjeżdża do jednego z lokali.

Samochód ostatecznie zatrzymuje się, a dziewczynka... podnosi się i biegnie do swojego taty, który w momencie wypadku stał kilka metrów od niej. Pięcioletnia Maria Luiza cudem uniknęła poważnych obrażeń.

Reklama

- Miała prześwietlenie, tomografię komputerową. Nic na nich nie wyszło - przekazał ojciec dziewczynki w rozmowie z portalem G1 Globo. Pięciolatka doznała niewielkich skaleczeń. Dziecko zostało wypisane ze szpitala po jednym dniu.

Kierowca pił z kolegami

Potrącony 60-letni motocyklista doznał poważniejszych obrażeń - został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamania kości udowej, skarżył się też na ból klatki piersiowej.

Policja przekazała, że sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Podejrzany poinformował w oświadczeniu, że nie pamięta momentu zdarzenia, a wcześniej pił ze swoimi kolegami.

Rodzice dziękują Bogu

Rodzice pięciolatki przekazali, że to nie pierwszy raz, gdy dziewczynka jest uczestnikiem wypadku. W październiku 2022 r. auto, w którym siedziała Maria Luiza zostało staranowane przez innego pijanego kierowcę. Dziewczynka musiała mieć założonych 26 szwów na głowie.

- Kierowcy muszą wiedzieć, że jazda i picie to niebezpieczna mieszanka. Dziękuję Bogu, że nasza córka jest dziś z nami. Przeżyliśmy naprawdę trudne chwile - przekazała matka pięciolatki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nagranie | kierowca | Brazylia | wypadek | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy