Reklama

Gabby Petito. Odnaleziono szczątki jej partnera, Briana Laundrie

Przełom w sprawie Gabby Petito. Na Florydzie odnaleziono szczątki 23-letniego Briana Laundrie, narzeczonego blogerki. Jego zaginięcie rodzina zgłosiła w połowie września. Był obiektem zainteresowania policji w związku z zabójstwem Gabby Petito. Nigdy nie został jednak o to oskarżony.

Sprawa młodych Amerykanów nabrała w USA dużego rozgłosu. Obydwoje wyruszyli w lipcu z nowojorskiego Long Island w podróż po kraju i dokumentowali jej przebieg w mediach społecznościowych. W jej trakcie, jak wynika z odnalezionych dowodów, doszło między nimi do nieporozumień. Policja udostępniła m.in. nagranie z kamery ukazującej sprzeczkę pary na krótko przed zaginięciem kobiety.

Brian Laundrie nie żyje

NBC News zwraca uwagę, że Laundrie wrócił 1 września do domu swoich rodziców w North Port, na Florydzie, pojazdem, którym podróżowali, jednak bez narzeczonej. Odmówił rozmowy na temat miejsca jej pobytu. Wkrótce potem zniknął bez śladu. Jak zeznali jego rodzice, wybrał się na wyprawę do pobliskiego rezerwatu dzikiej przyroody Carlton Reserve i nigdy nie wrócił.

Reklama

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało w czwartek o znalezieniu i zidentyfikowaniu szczątków 23-letniego Briana Laundrie, partnera zamordowanej wcześniej znanej blogerki Gabby Petito. Potwierdziły to badania stomatologiczne.

Według FBI znaleziono też osobiste przedmioty Laundriego. Był to m.in. plecak i notatnik. - Przedmioty odkryto na terenie, który do niedawna był pod wodą - wyjaśnił agent FBI Michael McPherson. Dodał, że szczątki mężczyzny odkryto w środę w bagnistym obszarze Florydy w rezerwacie przyrody Carlton, w środkowej części Florydy.

Kto zabił Gabby Petito?

Rezerwat Carlton to rozległy bagnisty teren, na którym żyją m. in. aligatory, kojoty, rysie i węże.

Zaginięcie Laundriego rodzina zgłosiła w połowie września. Był obiektem zainteresowania policji w związku z zabójstwem Gabby Petito. Nigdy nie został jednak o to oskarżony.

22-letnią Petito ostatni raz widziano żywą 26 sierpnia. Jej ciało znaleziono w pobliżu kempingu Spread Creek na obrzeżu Parku Narodowego Grand Teton, w stanie Wyoming. Lekarze stwierdzili, że została uduszona.

Nakaz aresztowania w sprawie Gabby Petito

Gabby Petito i Brian Laundrie mieszkali wcześniej z jego rodzicami w North Port. Oboje uczęszczali tam do szkoły średniej.

Podróżująca przez Kansas, Kolorado, Utah i różne miejsca na zachodzie, Gabby Petito dokumentowała podróż w mediach społecznościowych za pomocą filmów i zdjęć. Przedstawiały one zakochaną parę podziwiającą amerykańską przygodę. Ostatnie zdjęcie kobieta zamieściła na Instagramie 25 sierpnia. Tego samego dnia, w którym po raz ostatni rozmawiała z matką przez telefon.

Nakaz aresztowania Laundriego został wydany po tym, gdy - według policji - użył podczas zakupów karty debetowej Petito bez jej zgody.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Gabby Petito | Brian Laundrie | zabójstwo | USA | floryda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy