Reklama

Reklama

David Beckham oddał hołd Elżbiecie II. Stał 12 godzin w kolejce

Słynny angielski piłkarz David Beckham stał przez 12 godzin w kolejce, aby przejść koło trumny z ciałem królowej Elżbiety II - podały brytyjskie media. "Do ostatnich dni służyła swojemu krajowi z godnością i wdziękiem. Jestem naprawdę zasmucony śmiercią Jej Wysokości Królowej" - napisał w mediach społecznościowych futbolista, który nie kryje, jakim szacunkiem darzył zmarłą monarchinie.

47-letni obecnie Beckham ubrał się w ciemny garnitur i kaszkiet, ale nie udało mu się pozostać incognito i stosunkowo niedaleko wejścia do Pałacu Westminsterskiego, gdzie wystawiona jest trumna, został rozpoznany. Jak informują brytyjskie media, spowodowało to niewielkie zamieszanie, bo ludzie zaczęli sobie robić z nim zdjęcia i kolejka przestała się przesuwać do przodu. Beckham, zapytany o to jak długo czeka w kolejce, odparł, że 12 godzin - od 2.15 w nocy.

Śmierć królowej Elżbiety. David Beckham oddał jej cześć

W zeszłym tygodniu Beckham napisał na Instagramie, że fala smutku, jaka rozlała się na świecie po śmierci Elżbiety II pokazuje, jak bardzo nas inspirowała. 

Reklama

"Jestem naprawdę zasmucony śmiercią Jej Wysokości Królowej. (...) To, jak zdruzgotani wszyscy się dziś czujemy, pokazuje, ile znaczyła dla ludzi w tym kraju i na całym świecie. Jak bardzo inspirowała nas swoim przywództwem. Jak nas pocieszała, gdy czasy były ciężkie. Do ostatnich dni służyła swojemu krajowi z godnością i wdziękiem" - napisał.

Beckham, który w latach 1996-2009 rozegrał 115 meczów w reprezentacji Anglii, został w 2003 roku odznaczony przez Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego.

Media: Ponad milion osób może chcieć oddać hołd Elżbiecie II osobiście

Trumna z ciałem królowej Elżbiety jest wystawiona na widok publiczny w Pałacu Westminsterskim w Londynie, czyli siedzibie parlamentu. Cześć monarchini można oddać do godz. 6:30 w dniu pogrzebu, 19 września.

Zamknięta trumna wystawiona jest na katafalku w Westminister Hall, będącej najstarszą częścią budynku, a Pałac Westminsterski jest w tym okresie otwarty dla osób chcących przejść koło trumny, aby oddać hołd królowej, przez 24 godziny na dobę. Uprzedzono jednak, że w związku ze spodziewaną dużą liczbą osób, należy się przygotować na długie oczekiwanie w kolejce.

W niedzielę media podawały, że szacuje się, iż hołd Elżbiecie II może chcieć oddać w ten sposób nawet milion osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy