Reklama

Reklama

Czekają na pożegnanie królowej nawet 14 godzin. Władze blokują kolejkę

Władze Wielkiej Brytanii przekazały, że możliwość dołączenia do kolejki osób czekających na oddanie hołdu królowej Elżbiecie II, została wstrzymana na co najmniej sześć godzin. Decyzja resortu wynika z tego, że kolejka osiągnęła maksymalną przewidzianą długość i wynosi obecnie 7,9 km. Szacowany czas oczekiwania na pożegnanie ze zmarłą monarchinią wynosi obecnie 14 godzin.

Od środowego popołudnia trumna z ciałem Elżbiety II jest wystawiona w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim i pozostanie tam do poniedziałku, czyli dnia pogrzebu, aby dać mieszkańcom Wielkiej Brytanii możliwość pożegnania zmarłej monarchini i oddania jej hołdu. 

Choć Westminster Hall otwarty jest w tym czasie przez 24 godziny na dobę, a przechodzący mają dosłownie kilka sekund na zatrzymanie się przy trumnie, kolejka wciąż się wydłużała.

Kolejka osiągnęła maksymalną długość

Wraz z wpuszczeniem pierwszych osób brytyjskie ministerstwo cyfryzacji, kultury, mediów i sportu uruchomiło w sieci serwis pokazujący aktualną długość kolejki. Można tam zobaczyć, jakie punkty charakterystyczne są w pobliżu jej końca oraz poznać szacowany czas oczekiwania na wejście. 

Reklama

W piątek przed południem ministerstwo poinformowało, że ciągnąca się wzdłuż południowego brzegu Tamizy kolejka ma długość 7,9 km, co oznacza, że osiągnęła maksymalną przewidzianą długość, a czas oczekiwania wynosi co najmniej 14 godzin. W związku z tym, możliwość dołączania do niej przez nowe osoby została wstrzymana na minimum sześć godzin.

Pierwsze osoby stanęły w kolejce już w poniedziałek koło południa, czyli na ponad dwie doby przed przewiezieniem trumny do Pałacu Westminsterskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy