Reklama

Reklama

Skupy złomu otrzymały oferty zakupu stępki? Kładł ją Mateusz Morawiecki

Kilka skupów złomu ze Szczecina otrzymało od Polskiej Żeglugi Bałtyckiej ofertę zakupu stępki - poinformował serwis wSzczecinie.pl. Konstrukcja miała być elementem nowego promu, który miała wybudować szczecińska stocznia. W 2017 r. w uroczystości położenia stępki brał udział premier Mateusz Morawiecki.

Stępka pod budowę nowego promu miała być symbolem powrotu przemysłu stoczniowego do Szczecina. 23 czerwca 2017 roku w uroczystościach brał udział premier Mateusz Morawiecki oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk

Szczecin. Co ze stępką?

Przez lata prace nad budową promu nie rozpoczęły się, o czym Interia informowała m.in w 2020 roku.

Ważąca 62 tony stępka nadal znajduje się na terenie szczecińskiej stoczni, a promu wciąż nie ma. Co więcej, z informacji lokalnych mediów wynika, że wkrótce wspomniana stępka może przestać istnieć. 

Reklama

Szczecin. Stępka na sprzedaż? Media informują o ofercie

Portal wSzczecinie.pl ujawnił treść wiadomości, jaką miały otrzymać lokalne skupy złomu

"Zwracamy się do Państwa z oficjalną propozycją sprzedaży pierwszej sekcji promu B145-I/01, która została wykonana na podstawie umowy z Morską Stocznią Remontową Gryfia. W związku ze zmianą koncepcji realizacji rządowego programu 'Batory', w ramach którego wykonano ww. sekcję promu, nowe promy dla polskich armatorów będą budowane przez inne podmioty stoczniowe na bazie innego projektu. Z powyższego wynika brak możliwości wykorzystania przedmiotowej pierwszej sekcji promu przez naszą spółkę i stąd chęć jej sprzedaży" - czytamy. 

Proponowana skupom złomu cena to 2 zł za kilogram, czyli ok. 124 tys. złotych - wynika z informacji portalu. 

Polska Żegluga Bałtycka SA początkowo nie komentowała sprawy sprzedaży stępki. Następnie spółka oświadczyła, że "idea budowy promu w polskich stoczniach jest wciąż aktualna i nadal pragniemy realizować ambitne projekty wspólnie z partnerami krajowymi, nie odrzucając z góry idei rozwoju polskiego przemysłu stoczniowego". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy