Reklama

Jechał z zaszronionymi szybami. Śmiertelnie potrącił 73-latkę

72-letni mężczyzna potrącił 73-latkę na przejściu dla pieszych. W wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek 29 listopada w Katowicach, kobieta zmarła w szpitalu.

Do wypadku doszło we wtorek 29 listopada na ulicy Witosa w Katowicach około godziny 7 rano. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 72-letni mężczyzna kierujący oplem astrą potrącił pieszą na oznakowanym przejściu. 

Jak przekazano w policyjnym komunikacie, w wyniku odniesionych obrażeń 73-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Policja Śląska poinformowała, że "na miejscu zdarzenia drogowego pracowali policjanci z katowickiej drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki oraz straż pożarna".

Śmiertelnie potrącił 73-latkę. Nie odszronił szyb

Na udostępnionych przez policję zdjęciach można zauważyć, że kierowca nie odszronił szyb samochodu. Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, szczególnie o tej porze roku, kiedy na zewnątrz szybko zapada zmrok, a panujące warunki atmosferyczne nie poprawiają widoczności. 

Reklama

Funkcjonariusze zwracają także uwagę na inną istotną rzecz podczas okresu jesienno-zimowego, czyli odszranianie szyb samochodowych. 

"Pamiętajmy również o tym, że poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Zadbajmy również o to, aby szyby w naszym samochodzie były dokładnie odszronione. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części" - zwracają uwagę funkcjonariusze.

Czytaj też: Kilkanaście tysięcy zł dofinansowania. Czy ty też możesz z niego skorzystać?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katowice | śmiertelne potrącenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy