Reklama

Osobista wizyta. Wołodymyr Zełenski w Wielkiej Brytanii

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył do Wielkiej Brytanii. Na Downing Street spotka się z premierem Rishim Sunakiem, wygłosi przemówienie w parlamencie oraz odwiedzi ukraińskich żołnierzy szkolących się na Wyspach.

Informacja o wizycie Wołodymyra Zełenskiego w Wielkiej Brytanii pojawiła się w środę rano. Komunikat przekazało biuro prasowe na Downing Street

Jak wynika z opublikowanych informacji, Zełenski spotka się z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem.Po godzinie 11:00 czasu polskiego, media poinformowały, że samolot z prezydentem Ukrainy wylądował na lotnisku Londyn-Stansted. Oprócz spotkania z premierem Wielkiej Brytanii, Zełenskiego przyjmie na audiencji król Karol III.

Wielka Brytania. Wołodymyr Zełenski z osobistą wizytą

W środę brytyjski rząd przedstawi kolejny pakiet pomocy wojskowej, w tym zwiększenie szkoleń ukraińskich żołnierzy, a także ogłosi kolejny pakiet sankcji na Rosję.

Sunak poinformował, że brytyjskie szkolenie sił ukraińskich zostanie rozszerzone o pilotów myśliwców i piechotę morską.

Reklama

Z informacji brytyjskich mediów wynika, że prezydent Ukrainy spotka się ponadto ze szkolonymi w Wielkiej Brytanii ukraińskimi żołnierzami. 

- Wizyta Zełenskiego jest świadectwem odwagi jego kraju - powiedział Sunak. Brytyjski premier pochwalił niespodziewaną podróż prezydenta Ukrainy do Wielkiej Brytanii. 

W komunikacie Dwoning Street podkreślono, że Wielka Brytania prowadzi na swoim terytorium szkolenia dla ukraińskich rekrutów, w ramach których w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 10 tys. osiągnęło stan gotowości bojowej, a w tym roku przeszkolonych zostanie kolejnych 20 tys. ukraińskich żołnierzy. 

Ukraina. Wizyta Zełenskiego w USA

To druga zagraniczna wizyta prezydenta Ukrainy od czasu rosyjskiej inwazji. Zełenski w grudniu 2022 r. złożył wizytę w Waszyngtonie. Polityk wygłosił przemówienie przed połączonymi izbami Kongresu oraz spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem

Prezydent Ukrainy spędził w USA kilkanaście godzin, po czym wrócił przez Rzeszów na Ukrainę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​Wołodymyr Zełenski | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy