Reklama

Reklama

Niepokojące doniesienia z Włoch. Berlusconi odnowił kontakty z Putinem

Podczas spotkania z nowymi deputowanymi partii Forza Italia Silvio Berlusconi powiadomił, że odnowił kontakty z Władimirem Putinem. Ujawnił także, że otrzymał od prezydenta Rosji prezent z okazji urodzin: "20 butelek wódki i bardzo słodki list". Nagranie ze spotkania członków partii pojawiło się w sieci. Forza Italia należy do koalicji, która pod koniec września wygrała wybory we Włoszech, jej członkowie w nowym rządzie mają odpowiadać za politykę zagraniczną.

Jak przekazują włoskie media, w serwisach społecznościowych zostało opublikowane nagranie ze spotkania lidera partii Forza Italia, Silvio Berlusconiego z nowo wybranymi deputowanymi. Na nagraniu można usłyszeć, premier Włoch zdecydował się na odnowienie kontaktów z Władimirem Putinem - miało do tego dojść, ponieważ zdaniem Berlusconiego rosyjski rząd jest przekonany, że Włochy są w stanie wojny z Rosją

- Rosyjscy ministrowie już wielokrotnie mówili, że jesteśmy z nimi w stanie wojny, ponieważ dostarczamy Ukrainie broń i środki finansowe. Ja osobiście nie mogę wydać opinii, bo jak się o niej dowie prasa, to będzie katastrofa, ale jestem bardzo, bardzo, bardzo zaniepokojony - mówi były premier. Jak dodał, odnowił kontakty z Władimirem Putinem. 

Reklama

Silvio Berlusconiego otrzymał od Putina prezent

Berlusconi ujawnił także, że otrzymał od Putina prezent z okazji urodzin. - Na moje urodziny (Putin - red.) przysłał mi dwadzieścia butelek wódki i bardzo słodki list. Odpowiedziałem mu butelkami Lambrusco i równie słodkim słowami. Uznał mnie za pierwszego spośród jego pięciu prawdziwych przyjaciół - powiedział. 

Partia Forza Italia należy do koalicji, która 25 września wygrała wybory we Włoszech. Jej członkowie w nowym rządzie mają odpowiadać za politykę zagraniczną

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy