Reklama

Reklama

Paweł Kukiz zakażony koronawirusem

Paweł Kukiz w mediach społecznościowych poinformował, że ma pozytywny test na obecność koronawirusa. Dodał, że najprawdopodobniej zaraził się na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Paweł Kukiz o zakażeniu poinformował przy okazji głosowania nad tzw. ustawą covidową. 

Kukiz z koronawirusem. "Zaraziłem się parę dni temu"

"Nie zagłosuję za ustawą 'covidową', ale chciałbym, żeby przeszła. Dlaczego? No bo parę dni temu zaraziłem się - wyszedł pozytywny test - a najprawdopodobniej stało się to na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w którym uczestniczyło ze dwadzieścia osób" - napisał na Facebooku.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia przekazało także, że badania potwierdziły kolejnych 39 114 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 239 osób z COVID-19. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4 925 270 zakażeń, zmarły 105 434 osoby.

Reklama

Sejm odrzucił tzw. ustawę covidową

We wtorek wieczorem Sejm odrzucił projekt ustawy zakładający m.in. testowanie pracowników pod kątem zakażenia SARS-CoV-2, jak również wprowadzający poradę telefoniczną udzielaną przez lekarza POZ tylko na wyraźne żądanie pacjenta oraz zaostrzający grzywny za złamanie przepisów dotyczące epidemii.

Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19 wniosła w czwartek 27 stycznia grupa posłów PiS, a do reprezentowania wnioskodawców upoważniono posła Pawła Rychlika (PiS). We wtorek wieczorem sejmowa Komisja Zdrowia przyjęła wniosek o odrzuceniu projektu ustawy o testowaniu pracowników w pierwszym czytaniu.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu głosowało w Sejmie 253 posłów, przeciw 152, wstrzymało się 37.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy