Biedroń "wymachiwał" długopisem z Pałacu Prezydenckiego. Jest reakcja

Jakub Szczepański

Jakub Szczepański

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Zły
angry
5,2 tys.
Udostępnij

Po rozmowach prezydenta z Lewicą Robert Biedroń pokazał długopis, który "wziął" z Pałacu Prezydenckiego i nazwał go "po części" symbolem prezydentury Andrzeja Dudy. W otoczeniu prezydenta odebrano to z niesmakiem. - Nie wykazał się szczególnym sprytem, bo upominek otrzymał każdy z gości - komentuje jeden z urzędników.

Robert Biedroń z długopisem pod Pałacem Prezydenckim
Robert Biedroń z długopisem pod Pałacem PrezydenckimscreenPolsat News

Konsultacje u prezydenta trwały od wtorku do środy. Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli komitetów wyborczych, które znajdą swoją reprezentację w Sejmie. W każdym przypadku konsultacje miały podobną formułę: przedstawiciele poszczególnych partii mieli przedstawić swoje pomysły na nadchodzącą kadencję. Rozmowy dotyczyły też kandydata na szefa rządu.

Kolej Lewicy przyszła dziś (środa) wczesnym popołudniem. Po konsultacjach do dziennikarzy wyszli liderzy i uczestnicy dyskusji z prezydentem. Poza Włodzimierzem Czarzastym, Adrianem Zandbergiem i Magdaleną Biejat głos zabrał również Robert Biedroń. Polityk zdecydował się posłużyć długopisem.

Spryt i upominki

- Ja z kancelarii prezydenta wziąłem długopis - na pamiątkę, bo pan prezydent zadeklarował, że podpisze najlepszą decyzję dla Polski, podejmie najlepszą decyzję dla Polski - oznajmił Robert Biedroń. - Dlatego ten długopis, który jest po części symbolem tej prezydentury, myślę, że przyniesie dużo szczęścia dla Polek i Polaków - zadeklarował.

Rekwizyt współprzewodniczącego Nowej Lewicy rzucił się w oczy nie tylko dziennikarzom. - Wziął od nas długopis i nim wymachiwał. Nie wykazał się jednak szczególnym sprytem, bo upominek otrzymał każdy z gości Pałacu Prezydenckiego - komentuje jedno ze źródeł Interii z Pałacu Prezydenckiego.

Nasz informator wskazuje, że po spotkaniu można było się pochwalić nie tylko długopisem: - Naszym gościom przekazaliśmy również notes. Każdy mógł go zabrać, wszystko odbyło się jak należy na takich spotkaniach - uważa nasz rozmówca.

Prezydent podsumuje konsultacje

Andrzej Duda ma niebawem przedstawić swoje zdanie na temat konsultacji w Pałacu Prezydenckim. Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta, która uczestniczyła w spotkaniach z reprezentantami poszczególnych komitetów poinformowała o "dobrej atmosferze" dyskusji.

"Prezydent zadeklarował otwartość na dialog i współpracę w sprawach najważniejszych dla Polski, ze szczególnym uwzględnieniem swoich zobowiązań wobec wyborców" - przekazała w mediach społecznościowych Ignaczak-Bandych.

Andrzej Duda ma podsumować konsultacje o godz. 12 w czwartek.

Jakub Szczepański

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      "Wydarzenia": Trzymiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala
      "Wydarzenia": Trzymiesięczna dziewczynka trafiła do szpitalaPolsat NewsPolsat News
      Przejdź na