Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Szczepienie medyków. Niedzielski zapowiada zmiany
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zmiany dotyczące obowiązkowych szczepień wśród medyków. Miałyby się one rozpocząć w połowie lutego, a nie jak wcześniej zapowiadano - w marcu. Jak podkreślił Adam Niedzielski, wszystko zależy od danych związanych z zakażeniami wariantem Omikron.
Możliwe są zmiany dotyczące obowiązkowych szczepień medyków. Nowe informacje przekazał w środę 5 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski.
Koronawirus w Polsce. Niedzielski o szczepieniu medyków
- Dziś odbywa się wysłuchanie publiczne ustawy, która ma pozwolić na większą skalę testowania i sprawdzenie paszportów covidowych. Podchodzimy do tej sprawy na zasadach partnerskich, jednak jesteśmy zdeterminowani, by to rozwiązanie wspierać - powiedział na wstępie minister.
- Jeżeli chodzi o kwestię obowiązku szczepień, to jest on wprowadzony obecnie dla służb medycznych, jednak w związku ze wzrostem zakażeń Omikronem rozważamy przyspieszenie tego obowiązku i zmianę ustawy w tym zakresie - dodał Adam Niedzielski.
Jak sprecyzował minister, rozważany jest wariant, w którym obowiązek szczepień dla medyków powinien zostać wdrożony w połowie lutego. - Wszystko zależy jednak od danych epidemicznych - podkreślił.
Koronawirus w Polsce. Niedzielski o "katastroficznym scenariuszu"
Wcześniej minister zdrowia ostrzegał przed kolejną falą zakażeń koronawirusem. Chodzi o wariant Omikron, który ma uderzyć w polskie szpitale pod koniec stycznia. Jak podkreślił szef resortu, rząd przygotowuje się do "katastroficznego scenariusza", który zakłada przygotowanie aż 60 tys. łóżek szpitalnych dla osób zakażonych koronawirusem, które wymagają hospitalizacji.
- O ile ta pierwsza liczba to poziom, z którym mieliśmy wcześniej do czynienia, to poziom 60 tys. łóżek to już poziom, który oznacza ogromny kryzys, który dotknie służbę zdrowia na poziomie szpitalnictwa. Ja to zobrazuję w ten sposób: w Polsce jest 180 tys. łóżek, w tym łóżka szpitalne do leczenia specjalistycznego - powiedział Niedzielski.
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje