Reklama

Koronawirus. Duże ogniska zakażeń po weselach w Małopolsce

Już u 151 osób, związanych z ogniskiem zakażeń, powstałym wśród bawiących się na weselu w Nawojowej koło Nowego Sącza, stwierdzono koronawirusa. 19 osób z tego kręgu przebywa w szpitalu, a 941 jest na kwarantannie – poinformowała w środę rzeczniczka małopolskiego sanepidu, Dominika Łatak-Glonek. Kolejne ognisko zakażeń powstało po weselu w Suchej Beskidzkiej.

Na weselu, które odbyło się 11 czerwca w Nawojowej, tylko jedna osoba była zakażona koronawirusem. Przez miesiąc czasu ognisko zakażeń stało się najistotniejszym na terenie Sądecczyzny. Dobra wiadomość jest taka, że od wtorku nie przybyło kolejnych chorych na COVID-19.

"Nie odnotowano nowych dużych ognisk, a ostatnie potwierdzone przypadki - 13, nie są związane z jednym ogniskiem, a są przypadkami rozproszonymi" - poinformowała rzeczniczka, dodając, że w powiecie wadowickim odnotowano wzrost liczby zakażeń związany ogniskiem, które powstało również po weselu w Suchej Beskidzkiej. Gośćmi na przyjęciu byli mieszkańcy dwóch powiatów: wadowickiego i suskiego.

Reklama

Łącznie zakażonych związanych z tym ogniskiem wynosi już 16 osób, a na kwarantannie przebywa 55 osób.

"W związku z działaniami w ogniskach epidemicznych mającymi na celu jak najszybszą reakcję i przerwanie łańcucha zakażeń, pracownicy PSSE współpracują z zakładami pracy, przedstawicielami urzędów i instytucji prowadzą miedzy innymi dochodzenie epidemiologiczne i podejmują działania adekwatne do sytuacji" - poinformowała Łatak-Glonek. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy