Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Posłanka Anna Wasilewska nie żyje. Bliscy wskazali przyczynę śmierci
Anna Wasilewska zmarła we wtorek w wieku 63 lat. Teraz bliscy poinformowali, co było przyczyną śmierci posłanki Koalicji Obywatelskiej. "Ania odeszła w ciężkich czasach pandemii koronawirusa, niemniej jednak nie ona była przyczyną jej śmierci, lecz komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji" - wskazali.
Wpis tej treści, podpisany przez męża z rodziną, zamieszczono w czwartek na profilu posłanki w mediach społecznościowych. Podano w nim również, że Anna Wasilewska zmarła we wtorek, 6 kwietnia, o godz. 19.40.
"Chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność za wsparcie i otuchę, jakie otrzymujemy. Słowa, jakie do nas docierają na temat Ani, napawają nas olbrzymią dumą. Jesteśmy wdzięczni, że żyła wśród nas" - napisali bliscy.
"Prosimy Was o modlitwę, ciepłe myśli i dobrą energię, którą Ania zawsze emanowała i której nam teraz tak bardzo brakuje" - czytamy we wpisie.
Jednocześnie bliscy zmarłej podziękowali personelowi szpitala MSWiA w Olsztynie za wsparcie, profesjonalną pomoc i opiekę. Zapowiedzieli, że niebawem opublikują informacje na temat pogrzebu.
Kim była Anna Wasilewska?
Anna Wasilewska urodziła się w 1958 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.
W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.
W 2015 r. po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. Pracowała m.in. w komisji ds. petycji, komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz komisji kultury i środków przekazu.