Reklama

Reklama

Kraków: Kiedy skończą remont na ul. Igołomskiej

Czy są szanse, że słynny remont na ulicy Igołomskiej w Krakowie zakończy się jeszcze w tym roku? Prace drogowe na nowohuckiej trasie trwają od wielu lat. Mieszkańcy nie tracą jednak nadziei, że droga, która w początkowym założeniu miała zostać oddana do użytku w 2019 roku, niedługo wreszcie doczeka się finiszu.

W czwartek miał miejsce kolejny wypadek na ulicy Igołomskiej w Krakowie. Auto dostawcze zderzyło się tam z samochodem osobowym marki audi. Tym razem obyło się bez poszkodowanych, a służby ekspresowo zjawiły się na miejscu.

Kraków: Remont ul. Igołomskiej od 2017 roku

Nie oznacza to jednak, że kierowcy, którzy jeżdżą tą trasą, mogą spać spokojnie. Poruszając się ulicą Igołomską w Krakowie, trzeba zachować szczególną ostrożność z uwagi na ciągnące się tam od kwietnia 2017 roku prace drogowe.

Mieszkańcy wciąż nie tracą nadziei na ich rychły finisz, choć remont na ulicy Igołomskiej zdaje się nie mieć końca. Kiedy w końcu trasa zostanie oddana do użytku? 

Reklama

Remont na ulicy Igołomskiej w Krakowie. Kiedy wreszcie się skończy?

Ulica Igołomska w Krakowie to jednocześnie najdłuższa ulica tego miasta, usytuowana w dzielnicy Nowej Huty. Jest częścią drogi krajowej numer 79 i stanowi wylot z Krakowa w stronę Sandomierza. Trasa ta ma prawie 9,3 kilometra długości i w kwietniu 2017 roku rozpoczęła się jej intensywna przebudowa od skrzyżowania z ul. Giedroycia do skrzyżowania ulicy Brzeskiej z Igołomską.

Założenie jest takie, aby usprawnić poruszanie się tym odcinkiem dzięki dwóm pasom ruchu w każdą stronę. Na długości całego odcinka powstają również nowe ścieżki rowerowe, zatoki i przystanki autobusowe.  

Prace, na które miasto przeznaczyło przeszło 145 mln złotych, miały potrwać do końca 2019 roku, jednak termin zakończenia inwestycji kilkukrotnie przekładano z uwagi na liczne utrudnienia. Początkowo na maj 2020 roku, później do wakacji 2022, a ostatecznie na czwarty kwartał bieżącego roku. 

Remont na ulicy Igołomskiej w Krakowie. Widać światełko w tunelu

Chociaż remont ulicy Igołomskiej przeciąga się latami, to najwyraźniej jesteśmy coraz bliżej jego zakończenia. Na trasie pojawiła się nowa nawierzchnia i oznakowanie. Są chodniki i ścieżki rowerowe. Czy to oznacza rychły koniec utrudnień na tej trasie? 

"To są przygotowania do wdrożenia docelowej organizacji ruchu" - wyjaśnia Michał Pyclik, z Zarządu Dróg Miasta Krakowa w rozmowie z TVP3. Celowo pozostają jednak zasłonięte, ponieważ zaczną obowiązywać dopiero wtedy, gdy droga zostanie w pełni ukończona. 

Remont na ulicy Igołomskiej w Krakowie. Jakie prace pozostały?

Kiedy więc roboty drogowe na Nowej Hucie ustaną? Niektóre odcinki wyglądają już na gotowe, jednak Michał Pyclik tłumaczy, że zanim trasa zostanie oddana do użytku trzeba jeszcze ukończyć pracę w kilku miejscach m.in. w okolicach ulicy Rzepakowej przy powstającym wiadukcie. Usprawnienia wymaga również sygnalizacja świetlna. 

Na swobodny przejazd ulicą Igołomską w Krakowie trzeba będzie więc jeszcze poczekać co najmniej kilka miesięcy. Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, to trasa zostanie oddana do użytku mieszkańcom już w listopadzie.

Czytaj również: 

Warszawskie "szpiegowo". Remont może się nie opłacać

Najtrudniejszy remont w Krakowie. Sprawdź objazdy 

Zobacz także:  

Reklama

Reklama

Reklama