Reklama

Reklama

Od dziś duże utrudnienia w Krakowie. Rozpoczyna się kluczowy remont

Dziś rozpoczęły się prace przygotowawcze w związku z remontem nawierzchni i torowiska na rondzie Antoniego Matecznego oraz ulicy Kamieńskiego w Krakowie. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu kierowcy przez kilka najbliższych tygodni będą musieli korzystać z objazdów. Z utrudnieniami liczyć muszą się również pasażerów krakowskiej komunikacji miejskiej, ponieważ wymienione zostaną szyny tramwajowe na tarczy ronda.

W Krakowie widok ekipy remontowej jest dla mieszkańców codziennością. Sezon na prace drogowe w Grodzie Kraka praktycznie nigdy się nie kończy, co znacznie utrudnia kierowcom przemieszczanie się po mieście. Od dziś zmotoryzowani muszą być gotowi na kolejne utrudnienia, gdyż właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z remontem w rejonie ronda Antoniego Matecznego oraz ulicy Kamieńskiego w Krakowie

Zmiany czekają również pasażerów krakowskiej komunikacji miejskiej. Szykowana jest bowiem wymiana nawierzchni i torowiska. Zarząd Dróg w Krakowie zapowiedział, że w przejazdach drogowych znajdą się prefabrykowane płyty torowe, dzięki czemu zniwelowany zostanie problem uszkodzeń nawierzchni. 

Reklama

Na węźle Wadowicka/Rzemieślnicza wymienione będą zwrotnice, a na ulicy Kamieńskiego przeprowadzony zostanie remont chodnika i drogi na odcinku od ulicy Puszkarskiej do ronda Matecznego. 

Remont ronda Matecznego w Krakowie. Początek prac na ulicy Kamieńskiego

Remont ronda Matecznego w Krakowie jest już faktem, ponieważ właśnie rozpoczął się jego pierwszy etap. Dziś rano ekipa remontowa pojawiła się w pobliżu ulicy Kamieńskiego, gdzie w pierwszej kolejności prowadzone będą prace brukarskie. 

 • Na łącznicy w kierunku ulicy Tischnera pojawią się zwężenia, jednak wciąż będzie można poruszać się ulicą Kamieńskiego. 
 • Przy zewnętrznej części ronda Matecznego drogowcy zniwelują betonowe bariery i ustawią przystanek autobusowy w nowej lokalizacji (kierunek centrum). 
 • Prace równolegle prowadzone będą również na prawoskrętach na wlotówkach do ronda Matecznego - na ulicach: Kalwaryjskiej, Kamieńskiego, Wadowickiej oraz Konopnickiej.

Remont ronda Matecznego w Krakowie. Poważne utrudnienia od 16 sierpnia

Po 14 sierpnia mieszkańców Krakowa czekają kolejne zmiany w ruchu drogowym. Wstrzymany zostanie remont przy ulicy Kamieńskiego. Pracownicy przeniosą się w okolice ronda Matecznego, ponieważ na 16 sierpnia zaplanowano tam początek zasadniczych prac. Będą one podzielone na dwa etapy, z których każdy potrwa przez około tydzień.  

 • Remont ronda Matecznego w Krakowie - etap drugi: 

Na około tydzień zamknięta zostanie północna część ronda. Częścią południową będzie odbywał się ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego. Zmieniona zostanie również lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku centrum.

 • Remont ronda Matecznego w Krakowie - etap trzeci:

Ostatnim etapem remontu ronda Matecznego w Krakowie będzie wykluczenie na tydzień z ruchu jego południowej części. Ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego będzie prowadzony północną częścią, zmienione zostanie także miejsce przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej.

Remont Ronda Matecznego w Krakowie: Objazdy dla kierowców i pasażerów KKM

Z uwagi na remont ronda Matecznego mieszkańcy Krakowa, którzy poruszają się komunikacją miejską, muszą być gotowi na zmiany w organizacji ruchu. 

W dniach 14-15 sierpnia na odcinku Korona–Łagiewniki ruch tramwajowy zostanie wstrzymany. Od strony Łagiewnik będzie można jednak dojechać do przystanku Rzemieślnicza, a dojazd z Ronda Matecznego do centrum miasta będzie możliwy za sprawą tramwaju dwukierunkowego. 

Krakowskich kierowców podczas drugiego i trzeciego etapu remontu ronda Matecznego czekają natomiast dłuższe trasy w związku z objazdami. Oto jak będzie prowadzony ruch: 

 • ulica Kalwaryjska – ulica Wadowicka: przejazd możliwy przez ulicę Konopnicką, a zawracanie na rondzie Grunwaldzkim,
 • ulica Konopnickiej – ulica Kalwaryjska:  przejazd możliwy ulicami: Kamieńskiego, Powstańców Śląskich i Limanowskiego,
 • ulica Konopnickiej – ulica Kalwaryjska (dla pojazdów do 3,5 t): przejazd możliwy ulicą Barską i Ludwinowską,
 • ulica Wadowicka – ulica Kalwaryjska: przejazd możliwy ulicami Kamieńskiego, Powstańców Śląskich i Limanowskiego,
 • ulica Zakopiańska – centrum: przejazd możliwy ulicami: Brożka, Kapelanką i ulicą Monte Casino,
 • ulica Kamieńskiego – ulica Wadowicka: przejazd możliwy ulicą Tischnera.

Czytaj również:

Kraków wprowadza zmiany z powodu upałów. Dotkną głównie turystów 

Jaka jest minimalna prędkość na autostradzie? Coś takiego naprawdę istnieje 

Grał w Barcelonie, a teraz wzmocni Wisłę Kraków? Wyciekły szczegóły 

Zobacz także: 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy