Reklama

Reklama

Lubelskie: Wybrali się na grzyby, znaleźli niewybuchy

Sezon na zbieranie grzybów trwa, jednak grzybiarze z woj. lubelskiego nie spodziewali się w czasie grzybobrania takiego znaleziska - i nie chodzi tu o grzyby, a o niewybuchy z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze z komisariatów w Lubartowie i Chełmie otrzymali zgłoszenia o znalezieniu amunicji, granatu i niewybuchu.

Dyżurni z komisariatów w Lubartowie i Chełmie w woj. lubelskim otrzymali zgłoszenia od osób zbierających grzyby, że w lesie znalezione zostały niewybuchy i amunicja. 

Lubelskie. Grzyby i niewybuchy. Niebezpieczne grzybobranie

Na Lubelszczyźnie mężczyzna wybrał się na grzyby, a podczas poszukiwań natknął się na granat ręczny, materiał wybuchowy i amunicję. Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym. Jak udało się ustalić, przedmioty pochodzą z okresu II wojny światowej. 

Jak podaje lubelska policja "łącznie znaleziono niecałe 400 sztuk amunicji z czasów wojny, granat i materiał wybuchowy. Przedmioty były mocno skorodowane". Jak dodano, zostały one zneutralizowane. 

Reklama

Zbierała grzyby. Znalazła niewybuch 

Z kolei we wtorek 4 października w miejscowości Wereszcze Małe kobieta, która wybrała się na grzyby, znalazła niewybuch. O odkryciu poinformowała funkcjonariuszka z chełmskiej komendy. 

Na miejsce skierowano patrol saperski, który zabezpieczył niewybuch i zabrał do neutralizacji. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. 

Sezon na zbieranie grzybów rozpoczął się na dobre. Policja jednak zwraca się z apelem do wszystkich, którzy chodzą po lasach. "W przypadku znalezienia tego typu przedmiotów pamiętajmy o niezwłocznym poinformowaniu policji, a także zachowaniu wyjątkowej ostrożności. Nigdy nie przenosimy ani nie dotykamy takich przedmiotów" - pisze lubelska policja w swoim komunikacie.

Czytaj też: Nowe stawki dopłat. Rolnicy dostaną więcej pieniędzy. Kiedy pierwsze wypłaty?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy