Reklama

Zmiany w PPS. Na czele koła Joanna Senyszyn

Posłanka Joanna Senyszyn zastąpiła senatora Wojciecha Koniecznego na czele koła parlamentarnego PPS. W skład koła wchodzi obecnie pięciu członków: dwoje senatorów i trzech posłów.

Nową przewodniczącą koła PPS została w czwartek posłanka Joanna Senyszyn, przewodnicząca Rady Naczelnej PPS - taka informacja została przekazana przez samo koło.

Senyszyn zastąpiła senatora Wojciecha Koniecznego. Jak poinformowano w komunikacie koła, po tej zmianie pozostaje ono w niezmienionym składzie: dwoje senatorów (Gabriela Morawska-Stanecka, Wojciech Konieczny) i troje posłów (Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski, Andrzej Rozenek).

Koło PPS powstało w grudniu 2021 r. po rozłamie w klubie Lewicy. Z informacji PAP wynika, że czwartkowa zmiana miała związek z politycznym zbliżeniem senatora i szefa PPS Wojciecha Koniecznego do klubu Lewicy, co było źle przyjmowane przez innych członków koła. 

Reklama

Kontrowersje wokół Stowarzyszenia Lewicy Demokratycznej

W czerwcu 2022 roku powołano do życia Stowarzyszenie Lewicy Demokratycznej - SLD. Nowe ugrupowanie utworzyli dawni parlamentarzyści Nowej Lewicy, którzy opuścili partię, ponieważ nie zgadzali się z polityką Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia.

Nowo powołane stowarzyszenie posługuje się skrótem SLD - dokładnie tym samym, co dawny Sojusz Lewicy Demokratycznej, który w październiku 2021 roku oficjalnie połączył swoje siły z Wiosną Roberta Biedronia, tworząc Nową Lewicę. W skład nowego stowarzyszenia weszli przede wszystkim dawni politycy Sojuszu: Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski oraz wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, niegdyś członkini partii Wiosna.

Czytaj więcej: Powstało Stowarzyszenie Lewicy Demokratycznej. Nazwa i skrót budzą kontrowersje

PAP
Dowiedz się więcej na temat: PPS | Joanna Senyszyn | Wojciech Konieczny

Reklama

Reklama

Reklama