Reklama

Wojciech Konieczny

Czwartek, 4 stycznia 2024 (12:53)AktualizacjaPiątek, 5 stycznia 2024 (11:34)

Wojciech Jan Konieczny jest politykiem Lewicy. Z wykształcenia jest lekarzem ze specjalizacją z neurologii. Ma ponad 25-letni staż pracy. Od 2019 jest przewodniczącym Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. W 2023 został Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Od 2019 r. senator X i XI kadencji.

Wojciech Konieczny
Wojciech Konieczny/Wojciech Olkuśnik/East News

Wojciech Konieczny

  • Data urodzenia:30.09.1970
  • Miejsce urodzenia:Częstochowa
  • Kraj urodzenia:Polska
  • Należy do:

​Wojciech Konieczny - wykształcenie

Wojciech Konieczny w 1995 roku ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Specjalizację w dziedzinie neurologii uzyskał w 2004 roku. 

Ma dyplom z zarządzania w ochronie zdrowia, który uzyskał na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Wojciech Konieczny - kariera zawodowa

Zaraz po studiach Wojciech Konieczny rozpoczął pracę zawodową jako lekarz stażysta w Zespole Opieki Zdrowotnej w Częstochowie. W latach 2010-2012 był zastępcą dyrektora, a od roku 2013 pełni funkcję dyrektora szpitala.

Od ponad 20 lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Wojciech Jan Konieczny - kariera polityczna

Wojciech Konieczny należy do Polskiej Partii Socjalistycznej, a od 2019 roku jest przewodniczącym Rady Naczelnej PPS.

Od 2006 roku bez powodzenia kandydował w wyborach do rady miejskiej Częstochowy, Sejmu i Senatu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W 2018 roku także bezskutecznie kandydował do sejmiku wojewódzkiego. Mandat radnego sejmiku uzyskał w 2019 roku w miejsce Marka Balta, który został europosłem.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskał mandat senatora X kadencji z ramienia Lewicy. W 2021 roku opuścił klub parlamentarny Lewicy i współtworzył koło Polskiej Partii Socjalistycznej jako jego przewodniczący. Tę funkcję sprawował do 2023 roku, a koło PPS przekształciło się w Koło Parlamentarne Lewicy Demokratycznej. Wojciech Konieczny chwilowo był senatorem niezrzeszonym, ale już po miesiącu wrócił do Lewicy. 

W wyborach parlamentarnych w 2023 r. z ramienia Lewicy uzyskał senacką reelekcję. Jest senatorem XI kadencji.

W grudniu 2023 roku został Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Wojciech Konieczny - życie osobiste

Na co dzień Wojciech Konieczny mieszka w Częstochowie, gdzie wciąż pracuje jako lekarz i dyrektor szpitala. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Jest fanem sportu. Ma tytuł mistrza Polski lekarzy w koszykówce z 2001 roku.

Wojciech Konieczny - Wiadomości

Czwartek, 11 lipca 2024 (09:31)
Od nowego roku konsumenci, chcący kupić wyroby tytoniowe lub wysokoprocentowe, będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Resort finansów dostał właśnie "zielone światło" na podniesienie akcyzy. I...
Wtorek, 17 października 2023 (10:10)
Wiadomo już, jak będzie wyglądał Senat XI kadencji. Kandydaci paktu senackiego zdobyli większość, znacznie powiększając tym samym swoją reprezentację w izbie wyższej parlamentu. Sojusz Koalicji...

Wojciech Konieczny - Wideo