Reklama

Reklama

Zakończenie roku szkolnego. W co się ubrać, czyli czy pogoda nas zaskoczy?

Na zakończenie roku szkolnego czekają uczniowie, rodzice i nauczyciele. Ostatnie dziesięć miesięcy było niezwykle intensywne oraz wymagające, a wszystko przez naukę zdalną, powrót do zajęć stacjonarnych i nadrabianie programowych zaległości. Sprawdzamy więc, kiedy wypada zakończenie roku szkolnego, czy będzie ciepło i jaka będzie pogoda.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 znane jest już od pierwszego dnia zajęć. Ostatni ich dzień wyznacza rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym zajęcia dydaktyczno - wychowawcze kończą się zawsze w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego. Kiedy wypada?

Na zasłużony odpoczynek uczniowie udadzą się w piątek 24 czerwca. To właśnie wtedy w całym kraju wypada zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie jest to czas apeli oraz rozdania świadectw z ocenami, a najlepsi uczniowie mogą liczyć na nagrody za wybitne osiągnięcia

Reklama

Oficjalnie ostatni dzień zajęć w tym roku szkolnym to 23 czerwca, jednak w praktyce to luźny dzień. Oceny końcowe nauczyciele powinni wystawić do 10 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego wypada znacznie wcześniej dla maturzystów. Ci na początku maja egzaminem z języka polskiego rozpoczęli maraton testów sprawdzających ich wiedzę, który dla niektórych trwał niemal miesiąc. Dlatego też zakończenie roku szkolnego w przypadku maturzystów wypada w tym roku 29 kwietnia

Zobacz także: Kiedy wyniki matury 2022? Gdzie można je sprawdzić?

Zakończenie roku szkolnego oznacza, że uczniowie będą odpoczywać od szkolnych obowiązków przez 66 dni. Dokładnie tyle potrwają wakacje. Do szkolnych ławek uczniowie powrócą dokładnie w czwartek 1 września.

Zakończenie roku szkolnego. Jaka pogoda? Czy będzie ciepło?

Zakończenie roku szkolnego - jaka będzie pogoda i czy będzie ciepło to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Po odebraniu dyplomów i nagród część uczniów wykorzysta wolny czas, by spędzić go ze znajomymi. Uczniowie liczą więc, że będzie ciepło, a pogoda na zakończenie roku szkolnego ich dopieści. 

Zobacz także: Prognoza pogody godzina po godzinie

Jak wygląda prognoza pogody na 24 czerwca? Pogoda na zakończenie roku to zapowiedź słonecznego dnia. Termometry, w zależności od lokalizacji, mogą pokazywać nawet 26 stopni Celsjusza. To oznacza, że na zakończenie roku szkolnego będzie ciepło.

Pogoda na zakończenie roku szkolnego 24 czerwca sprawia, że warto w ten dzień ubrać się w lekkie, przewiewne ubrania. Według obecnych prognoz na niebie będzie niewiele chmur, a kończący rok szkolny uczniowie nie muszą obawiać się o deszcz i burze. Zapowiada się spokojny dzień z wiejącym lekko wiatrem.

Zobacz także:

Katolicy w najbliższy piątek mogą jeść mięso. Nie obowiązuje post

Burze nad Polską. Setki interwencji straży pożarnej

Tragedia na jeziorze Tałty. Prokuratura: Sternik nie posiadał uprawnień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy