Reklama

Reklama

Wybuch w Przewodowie. Zakończyło się nadzwyczajne posiedzenie rządu

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że na godz. 21 zaplanowano pilne posiedzenie rządu. Ostatecznie rozpoczęło się ono po godz. 22 i zakończyło po godz. 23:30.

W siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się pilna narada z udziałem członków Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Centrum Informacyjne Rządu podało, że na godz. 21 zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów, jednak było ono opóźnione. Ostatecznie rozpoczęło się tuż po zakończeniu spotkania w BBN.

Posiedzenie rządu zakończyło się po godz. 23:30. O północy swoje oświadczenie ma wygłosić premier Mateusz Morawiecki. 

Przewodów. AP: Rosyjskie rakiety uderzyły w suszarnię zboża

Wysoki rangą funkcjonariusz amerykańskiego wywiadu poinformował w rozmowie z agencją Associated Press, że na terytorium Polski spadły dwie rosyjskie rakiety. Uderzyły w suszarnie zboża w miejscowości Przewodów (woj. lubelskie). Zginęły dwie osoby. 

Reklama

Przewodów leży pięć kilometrów od granicy z Ukrainą. Przedstawiciele tamtejszego samorządu nie udzielają informacji o zdarzeniu, do którego doszło przed godz. 16:00 we wtorek. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu - powiedział w rozmowie z Radiem Lublin rzecznik prasowy KP PSP w Hrubieszowie starszy kapitan Marcin Lebiedowicz.

Wybuch w Przewodowie. Pentagon: Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach

- Nie mamy w tej chwili informacji, by potwierdzić te doniesienia - powiedział rzecznik Pentagonu generał Patrick Ryder podczas konferencji prasowej, komentując informacje agencji AP o tym, że dwie rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski. 

Przedstawiciel amerykańskiej armii podkreślił, że podchodzi do doniesień poważnie i przypomniał, że USA jasno deklarowały, że będą bronić każdego centymetra terytorium NATO. Odmówił spekulacji na temat ewentualnej odpowiedzi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL