Reklama

Reklama

Eksplozja w Przewodowie. Nie żyją dwie osoby

Wybuch w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Zginęły dwie osoby, na miejscu są służby, a także przedstawiciele władz lokalnych i wojska. Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny eksplozji. - Udaję się właśnie na miejsce, ale jednocześnie sprawdzamy, czy to nie było zdarzenie losowe - przekazał Interii wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Przewodów leży pięć kilometrów od granicy z Ukrainą. Przedstawiciele tamtejszego samorządu nie udzielają informacji o zdarzeniu, do którego doszło przed godz. 16:00 we wtorek.

Wybuch w Przewodowie. Nieoficjalny przebieg zdarzenia

Interia skontaktowała się z hrubieszowską strażą pożarną, lecz jej rzecznik odmówił komentarza.

Do eksplozji doszło przy suszarni zboża - najprawdopodobniej, gdy na znajdującą się tam wagę wjeżdżał traktor. Zniszczone są m.in. elementy lokalnej infrastruktury oraz ciągnik rolniczy. Są też nieoficjalne informacje o leju w ziemi w miejscu wybuchu.

Reklama

Agencja AP: Rosyjskie rakiety spadły na Polskę. Nie ma potwierdzenia władz RP i USA

Po godz. 19:00 rzecznik polskiego rządu Piotr Müller zaapelował, by w sprawie wybuchu nie przekazywać niepotwierdzonych informacji. Godzinę później agencja prasowa AP podała - powołując się na informacje od wysokiego stanowiskiem pracownika amerykańskiego wywiadu - że w Przewodowie spadły dwie rosyjskie rakiety, zabijając dwie osoby.

Po ukazaniu się depeszy AP głos na konferencji prasowej zabrał rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder. - Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski - powiedział, dodając, że "podchodzi do doniesień poważnie".

Podkreślił - nawiązując do słów amerykańskiego prezydenta Joe Bidena - że USA będą bronić "każdego centymetra terytorium NATO". Również władze Polski nie potwierdziły informacji AP.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama