Reklama

Reklama

Sprawa Pegasusa. Rzeczniczka PiS ostro o słowach Banasia

Rzecznika PiS Anita Czerwińska zabrała głos w sprawie słów Mariana Banasia. Prezes NIK wzywał na komisji ds. Pegasusa do przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego. Czerwińska skrytykowała słowa Banasia.

- Oczywiste, że Marianowi Banasiowi chodzi o wymuszanie na Jarosławie Kaczyńskim rozwiązania swoich prywatnych problemów - stwierdziła rzecznika PiS Anita Czerwińska, pytana o słowa szefa NIK dotyczące inwigilacji Pegasusem

Pegasus. Czerwińska o Banasiu: Nie pierwszy raz stosuje takie zagrywki

- Nie pierwszy raz stosuje on takie zagrywki - dodała Czerwińska.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli poinformował wcześniej we wtorek o podjęciu decyzji o niezwłocznym wszczęciu pilnej kontroli doraźnej w zakresie nadzoru państwa nad służbami specjalnymi. Jak dodał, zeznania w tej sprawie powinien złożyć wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Reklama

Pegasus. Banaś: Kaczyński powinien złożyć zeznania

- Mając na uwadze ostatnie wydarzenia związane z bezpieczeństwem państwa i obywateli, podjąłem decyzję o niezwłocznym wszczęciu pilnej kontroli doraźnej w zakresie nadzoru państwa nad służbami specjalnymi - powiedział. Dodał, że kontrola ta ma pokazać, w jaki sposób sprawowany jest nadzór nad służbami specjalnymi.

Jak zaznaczył, w pewnym sensie inicjatorem tej kontroli jest prezes PiS. - Osobiście uważam, że Jarosław Kaczyński jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa powinien na wezwanie kontrolerów NIK stawić się w siedzibie NIK i złożyć obszerne zeznania jako świadek pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Wicepremier do spraw bezpieczeństwa powinien odpowiedzieć na pytania dotyczące nielegalnej i masowej inwigilacji Polek i Polaków - powiedział Banaś.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy