Reklama

Reklama

Polsat News: Agenci CBA weszli do siedziby NIK

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli - informuje Polsat News. Dziś rano CBA weszło do mieszkań szefa NIK Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie oraz do krakowskiego mieszkania córki szefa NIK.

Funkcjonariusze CBA pojawili się w nieruchomościach Mariana Banasia w godzinach porannych. Działali na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo dotyczące oświadczeń majątkowych szefa NIK.

Jak ustalił reporter RMF FM, agenci zabezpieczyli dokumenty związane z kupnem i zbyciem nieruchomości należących do byłego szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Chodzi między innymi o akty notarialne, faktury, umowy i wszelkie inne dokumenty, które dokumentowałby obrót nieruchomościami. 

Onet informował, że po przeszukaniach CBA miało również zatrzymać syna Mariana Banasia. CBA nie potwierdza tych donisień, serwis powołuje się jednak na SMS-y od samego Jakuba Banasia. Czytaj więcej na ten temat.

Marian Banaś został wybrany na prezesa NIK na sześcioletnią kadencję 30 sierpnia ubiegłego roku. Wcześniej, od czerwca był ministrem finansów, a jeszcze wcześniej wiceministrem w tym resorcie i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. We wrześniu stacja TVN podała, że prezes NIK zaniżał w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie, mowa była także o powiązaniach ze stręczycielami wynajmującymi w kamienicy pokoje na godziny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy