Reklama

Pogoda. Kolejna ciepła niedziela. Termometry wskażą do plus 10 stopni

Choć w Polsce dalej kalendarzowo panuje zima, chwilowo znów nie ma co spodziewać się niskich temperatur i mrozów. Niedziela będzie stosunkowo ciepła, a termometry na południowym zachodzie kraju wskażą nawet do plus 10 stopni Celsjusza. Taka pogoda może utrzymać się przez najbliższy tydzień - przekazuje Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie na skraju rozległego niżu z centrum między Wielką Brytanią a Islandią. Do kraju z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Kiedy nadejdzie zmiana pogody? Sprawdź najlepsze prognozy w serwisie Interii

Temperatury powyżej zera przez cały tydzień

- W ciągu dnia najładniejsza pogoda będzie na południowym zachodzie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na Pomorzu oraz na krańcach południowo-wschodnich możliwe są słabe opady deszczu. Na północnym wschodzie w pierwszych godzinach dnia istnieje ryzyko słabych, marznących opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Przed południem miejscami będą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów - powiedział Jakub Gawron.

Reklama

Jak dodał, "temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, w centrum ok. 5 do 10 stopni na południowym zachodzie". - Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty. Porywy w Zatoce Gdańskiej mogą osiągać do 55 km/h, w obszarach podgórskich Podkarpacia do 60 km/h, w Tatrach do 80 km/h i w Bieszczadach do 90 km/h.

Według prognoz synoptyków IMGW-PIB pogoda z temperaturami powyżej zera przez całą dobę utrzyma się przez najbliższy tydzień niemal w całej Polsce. Niewielkie mrozy mogą się utrzymać w pierwszych dniach tygodnia tylko na północnym wschodzie oraz w górach.

W nocy ujemne temperatury i gęsta mgła

Jak informuje IMGW na Twitterze, w nocy z soboty na niedzielę możemy spodziewać się ujemnych temperatur, ale i lokalnie opadów deszczu. 

Wcześniej w sobotę IMGW ostrzegał przed gołoledzią i mgłami. Jak napisano we wpisie: "Uważajmy dziś na drogach. Nie tylko ze względu na gołoledź, spowodowaną przez opady marznącej mżawki (woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie), ale również z uwagi na mgły lokalnie ograniczające widzialność".

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | zima | deszcz | śnieg | mgła | gołoledź

Reklama

Reklama

Reklama