Reklama

Reklama

Nie żyje były premier Edward Babiuch

Nie żyje działacz komunistyczny Edward Babiuch. Były członek Biura Politycznego KC PZPR, sekretarz KC i premier, a także bliski współpracownik pierwszego sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka miał 93 lata.

O śmierci polityka poinformował były szef MSWiA, polityk SLD Krzysztof Janik. "Zmarł Edward Babiuch. Starsi go być może pamiętają. Młodsi nie muszą. Ale odszedł kawałek historii PRL. Ciekawe, czy ktoś z jego następców to dostrzeże" - napisał w mediach społecznościowych Janik.

Edward Babiuch był w latach 1970-1980 członkiem Biura Politycznego i sekretarzem KC PZPR. W latach 1976-80 był zastępcą przewodniczącego Rady Państwa, a w okresie między lutym i sierpniem 1980 roku pełnił funkcję premiera, którą stracił w wyniku strajków sierpniowych.

Reklama

Od 1969 pełnił także mandat na Sejm PRL V, VI, VII i VIII kadencji.

W 1981 roku na IX Nadzwyczajnym Zjeździe PZPR Babiuch został uznany za współodpowiedzialnego za kryzys społeczno-gospodarczy i polityczny w Polsce i usunięty z partii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy