Reklama

Kremówki w Pendolino. Tak PKP Intercity uczci rocznicę śmierci papieża

2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II pasażerowie podróżujący Pendolino otrzymają kremówki. W pociągach będą również wyświetlane animacje upamiętniające papieża, a obsługa otrzyma przypinki w barwach flagi Watykanu - potwierdziła Interia w rozmowie z rzecznikiem PKP Intercity. To sposób na upamiętnienie Karola Wojtyły.

Spółka PKP Intercity postanowiła w nietypowy sposób uczcić kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. W pociągach Pendolino będą rozdawane będą kremówki, czyli ulubione ciastka polskiego papieża. 

- W związku z rocznicą śmierci Jana Pawła II w pociągach Pendolino będą wyświetlane specjalne animacje, a ponadto pasażerowie otrzymają kremówki. Jest to inicjatywa Fundacji PKP, a także spółek z Grupy PKP: PKP S.A., PKP Intercity i WARS - przekazał w rozmowie z Interią Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity. 

Kremówki będą rozdawane przez pracowników Warsu razem z wodą mineralną, która zwyczajowo jest wydawana każdemu pasażerowi Pendolino. 

Reklama

PKP Intercity upamiętni Jana Pawła II

Kremówki to niejedyne zaplanowane na jutro atrakcje. Spółka PKP Intercity poinformowała, że 2 kwietnia pracownicy drużyn konduktorskich wyznaczenie do obsługi pociągów EIP mają przypiąć do klap służbowych marynarek przypinki w barwach flagi Watykanu: żółtej i białej. Pracownicy posiadający przypięty znaczek z logo PKP Intercity mają zastąpić go żółto-białą przypinką.

Ponadto kierownicy pociągów obsługujący pociągi EIP będą zobowiązani do wygłoszenia komunikatu o następującej treści: "Fundacja Grupy PKP wraz ze spółkami Grupy PKP realizuje projekt, którego ideą jest upamiętnienie Jana Pawła II. 2 kwietnia to szczególna data. Chcemy poprzez jeden z pamiętnych motywów wizyt papieża w ojczyźnie zachęcić państwa do wspomnienia o wielkim Polaku. Obsługa częstuje dziś pasażerów papieskimi kremówkami". 

Rzecznik PKP Intercity zapewnił w rozmowie z Interią, że informacja o kremówkach nie jest żartem z okazji Prima Aprilis. Jako pierwszy o inicjatywie kolejarzy poinformował "Rynek Kolejowy".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pendolino | PKP Intercity | kremówka | Jan Paweł II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy