Reklama

Jan Filip Libicki przeprasza za wpis: Popełniłem błąd

- Tak, popełniłem błąd, ponieważ jako polityk powinienem zastanowić się nie tylko nad intencją mojej wypowiedzi, ale także nad tym jak zostanie ona odebrana - powiedział senator PSL Jan Filip Libicki, mówiąc o wpisie na temat pedofilii. - Moją intencją nie było umniejszanie bólu ofiar - dodał.

Jan Filip Libicki we wtorek w RMF FM odniósł się do budzącego kontrowersyjne wpisu na temat ofiar pedofilii. 

Tak, popełniłem błąd, ponieważ jako polityk powinienem zastanowić się nie tylko nad intencją mojej wypowiedzi, ale także nad tym jak zostanie ona odebrana. Moją intencją nie było umniejszanie bólu ofiar - powiedział.

Jak dodał, nie obawia się, że "PSL wyrzuci go z tzw. Paktu Senackiego". 

Reklama

Jeżeli osoby skrzywdzone przez zbrodnię pedofilii poczuły się moim wpisem dotknięte to przepraszam, a pozostałych użytkowników Twittera proszę o uważne czytanie moich wpisów - mówił. 

Libicki o ofiarach pedofilii w Kościele

W niedzielę senator PSL zamieścił na Twitterze komentarz dotyczący ofiar pedofilii w Kościele

"Żarliwość, z jaką redaktor Tomasz Terlikowski stawia w centrum każdą ofiarę pedofilii w Kościele rodzi we mnie - przyznaję że złą - pokusę, by przestać się nimi aż tak przejmować. Na razie walczę z tą pokusą skutecznie, ale nie wiem jak długo...." - napisał. 

Senator PSL komentował w taki sposób wpis Tomasza Terlikowskiego. "Każdy z nas zna kogoś, kto był skrzywdzony, w każdej parafii, w każdej wspólnocie, w każdym zakonie i zgromadzeniu, w każdym seminarium są skrzywdzeni seksualnie. Odkrycie, że to oni są w centrum Kościoła, zmienia myślenie. Nie da się już wrócić do tego, co było" - napisał publicysta. 

Na te słowa Libickiego zareagowała jego partia. "Stanowczo odcinamy się od wpisu senatora Libickiego. Przepraszamy" - napisał rzecznik PSL Miłosz Motyka

Na wpis Libickiego zareagowali m.in. Anna-Maria ŻukowskaKatarzyna Kotula z Lewicy i Błażej Kmieciak, przewodniczący Państwowej Komisji ds. Pedofilii. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pedofilia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy