Reklama

Reklama

Eksplozja w Przewodowie. Politycy zabrali głos. "Musimy być zjednoczeni"

Polityce ze wszystkich stron komentują sytuację do jakiej doszło w Przewodowie. Donald Tusk pisze na Twitterze, że "musimy być zjednoczeni", Władysław Kosiniak-Kamysz, że "bezpieczeństwo Polski wymaga solidarności", a Szymon Hołownia podkreśla, że "mamy prawo wiedzieć co się dzieje".

O zdarzeniu w Przewodowie mówią media na całym świecie. Agencja AP, podając informacje o rosyjskich rakietach, które miały uderzyć w polskie terytorium, powołała się na anonimowego, "wysokiego rangą" urzędnika wywiadu USA. Ani rząd w Warszawie, ani amerykański Pentagon, nie potwierdziły tych doniesień. 

Przewodów koło Hrubieszowa. Polscy politycy mówią o solidarności

Głos w sprawie zabrali też czołowi polscy politycy. Wszyscy mówią jednym głosem - głównie o solidarności w obliczu zagrożenia. 

"W sytuacji zagrożenia, niezależnie od wewnętrznych sporów i różnic, wszyscy musimy być zjednoczeni i solidarni. W tej trudnej chwili będziemy razem" - napisał na Twitterze lider PO Donald Tusk.

Reklama

"Bezpieczeństwo Polski wymaga solidarności i odpowiedzialności ponad politycznymi podziałami. Wspólnie zachowajmy spokój, pamiętając że najważniejsze są oficjalne komunikaty" - napisał na Twitterze lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szymon Hołownia podkreśla, że "najlepszym sposobem na tych, którzy chcą nas przestraszyć, jest rzetelna informacja". 

"Czekamy na pełną informację rządu tak szybko, jak to tylko możliwe. Polska może działać samodzielnie i w sojuszach, w obliczu zagrożenia staniemy murem, ale mamy prawo wiedzieć, co się dzieje" - pisze na Twitterze lider ruchu Polska 2050. Przewodów. "Proszę o zachowanie spokoju"

"W ramach zaistniałej sytuacji we wsi Przewodów w województwie lubelskim, proszę Państwa o zachowanie spokoju i oczekiwanie na oficjalną, potwierdzoną informacje polskiego Rządu" - pisze poseł PiS Piotr Kaleta.

"Składam kondolencje rodzinie zmarłych we wsi Przewodów. Módlmy się o zmarłych i spokój bliskich. Pamiętajmy, że panika i niepotwierdzone informacje służą Rosji i jej terrorowi. Poczekajmy na oficjalne komunikaty rządu" - napisała na Twitterze Monika Pawłowska (PiS).

Rzecznik prasowy Lewicy, Marek Kacprzak opublikował na Twitterze komunikat po spotkaniu Klubu Poselskiego Lewicy w sprawie wydarzeń w powiecie hrubieszowskim. "Lewica będzie reagować w sposób odpowiedzialny, w zgodzie z interesem państwa" - czytamy w nim. 

Czytaj także: Przewodów. Rosyjski resort obrony o wybuchu. "Celowa prowokacja"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy