Reklama

Czy 15 stycznia to niedziela handlowa? Te sklepy są dziś otwarte

Niedzieli handlowych w ciągu roku jest zaledwie kilka. Już w styczniu czeka nas jedna z nich. Wtedy to będzie można robić zakupy w wielu dużych sklepach. Czy niedziela handlowa wypada już dziś, 15 stycznia? Które sklepy są otwarte?

Niedziele niehandlowe towarzyszą nam już od kilku lat. Wszystko za sprawą ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. W niektóre niedziele możemy spokojnie zrobić zakupy w Biedronce, Lidlu czy Carrefourze. Czy 15 stycznia również? Gdzie dziś możemy zrobić zakupy?

Czy 15 stycznia to niedziela handlowa?

W ciągu roku wypada kilka niedziel handlowych. Zwykle mają miejsce przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem. Zaplanowane są również w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Wynika z tego, że 15 stycznia nie zrobimy typowych zakupów w dużych marketach. Dzisiejsza niedziela jest bowiem niehandlowa.

Reklama

Gdzie zrobimy zakupy 15 stycznia?

15 stycznia nie zrobimy zakupów w większych sieciach takich jak Biedronka, Auchan, Lidl czy Carrefour. Nie oznacza to jednak, że niedostępne będą wszystkie punkty handlowe. Zakupy tego dnia można zrobić w małych osiedlowych sklepach. Warunkiem jest jednak, aby za ladą stał właściciel danego sklepu.

Istnieje również kilka punktów, które nie są objęte ustawą. Są nimi apteki, piekarnie, kwiaciarnie czy stacje benzynowe. W tych miejscach niezależnie od tego, czy wypada niedziela handlowa, czy nie, zawsze będziemy mogli dokonać zakupów.

Niedziele handlowe 2023. Kiedy zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe związane są zazwyczaj z nadchodzącymi świętami lub dłuższym wolnym (ferie, majówka, wakacje). W ciągu całego roku takich niedziel jest wyłącznie siedem. Zaplanowane są one na:

  • 29 stycznia,
  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.

W tych dniach sklepy będą otwarte. Należy jednak zwrócić uwagę na godziny ich działania. Zazwyczaj w niedzielę czas działania sklepu jest inny niż w tygodniu. Informacje o godzinach otwarcia dostępne są na drzwiach sklepu.

***

Czytaj także:

Kalendarz dni wolnych w 2023 roku. Ferie, wakacje, święta

W 2023 roku to obowiązek ponad dwóch milionów Polaków. Inaczej czekają drakońskie kary

O ile wzrosną ceny produktów spożywczych w 2023 roku? Najnowsze prognozy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy