Reklama

Reklama

Czarnek o wpisie Mazurek: Zalecam wstrzemięźliwość w korzystaniu z mediów społecznościowych

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został zapytany o formę, w jakiej o podjęcie decyzji ws. małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak zwróciła się do niego europosłanka PiS Beata Mazurek. - Wszystkim moim przyjaciołom zalecam większą wstrzemięźliwość w korzystaniu z mediów społecznościowych. Zwłaszcza wieczorami - powiedział.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana w piątek w Radiu Zet o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. "To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka" - oceniła. Jak dodała, "konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone".

Jej stanowisko spotkało się z krytyką m.in. ministra edukacji Przemysława Czarnka i szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. "Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki" - napisała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w późniejszym piątkowym wpisie w mediach społecznościowych.

Reklama

Czarnek: Nowak nie powinna się wypowiadać na temat szczepionek

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w poniedziałek w RMF FM, że natychmiast po piątkowym wywiadzie Barbary Nowak w Radiu Zet zatelefonował do niej.

- Skrytykowałem jej wypowiedź dotyczącą "eksperymentu". Szczepionki nie są eksperymentem, pani Barbara Nowak przyznała mi rację, że nie powinna zabierać głosu w tej sprawie, uznała to również w mediach społecznościowych. Dalsze czynności trwają - teraz spotyka z się wojewodą małopolskim, który jest jej bezpośrednim zwierzchnikiem i nadzoruje sprawę - poinformował Czarnek.

Dopytywany o to, czy Nowak powinna stracić stanowisko, odpowiedział: "to nie jest tylko decyzja ministra edukacji".

- Pani Barbara Nowak przede wszystkim nie powinna się wypowiadać na temat szczepionek i tematy medyczne, bo nie jest medykiem i nie jest ekspertem w tej sprawie (...). Co będzie dalej, pokaże ten tydzień - powiedział.

Beata Mazurek: Czarnek, głuchy jesteś?

Minister edukacji pytany był też o formę, w jakiej o podjęcie decyzji ws. kuratorki małopolskiej zwróciła się do niego europosłanka PiS Beata Mazurek. "Ty, Czarnek, głuchy jesteś?" - napisała w mediach społecznościowych.

Szef resortu edukacji stwierdził, że "pani poseł zachowuje się tak, jak się zachowuje" i wszyscy są do tego przyzwyczajeni.

- Wszystkim moim przyjaciołom zalecam większą wstrzemięźliwość w korzystaniu z mediów społecznościowych. Zwłaszcza wieczorami - podsumował.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje