Koniec egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Gdzie arkusz CKE i odpowiedzi?
Po 125 minutach zakończył się egzamin ósmoklasisty 2025 z matematyki. Przystąpiły do niego setki tysięcy absolwentów szkół podstawowych. Tuż po godz. 14 wszyscy uczniowie będą mogli na stronach Interii sprawdzić arkusz CKE oraz rozwiązania opracowane przez naszych ekspertów. Zapraszamy do śledzenia.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpoczął się o godz. 9 i trwał 125 minut. Arkusz CKE opublikowany zostanie z kolei tuż po godz. 14.
Wtedy też będzie można znaleźć go na naszych stronach. Jednocześnie publikować będziemy rozwiązania do zadań, które opracowywać będą nasi eksperci. Zachęcamy do uważnego śledzenia.
Arkusz CKE z matematyki wraz z rozwiązaniami ekspertów dostępny będzie TUTAJ.
Egzamin ósmoklasisty 2025 z matematyki. Arkusz CKE i odpowiedzi
Dla egzaminu ósmoklasisty z matematyki nie obowiązuje próg zdawalności. W 2025 roku do testu przystępuje ponad 368,2 tysięcy uczniów. Trzydniowy maraton rozpoczął się od egzaminu z języka polskiego.
- W czwartek z kolei egzamin z obcego języka nowożytnego. Arkusz CKE i odpowiedzi po godz. 14.
Oficjalne wyniki egzaminów ósmoklasisty absolwenci szkół podstawowych poznają 4 lipca.
Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać z egzaminu ósmoklasisty. Jednak rezultaty mają wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej - połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.
Egzamin ósmoklasisty - matematyka. Jak wygląda arkusz?
W arkuszu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte, dla których odpowiedzi trzeba było przenieść na specjalną kartę, a także zadania otwarte. Do zdobycia jest maksymalnie 30 punktów.
Do dyspozycji absolwenci mieli linijkę i długopis bądź pióro z czarnym atramentem. Mogli mieć przy sobie także nieoznakowaną butelkę z wodą.
Dla tych, którzy nie zdołali napisać egzaminów w terminach majowych, przewidziano dodatkowe. W przypadku matematyki jest to 11 czerwca. (język polski - 10 czerwca, język obcy nowożytni - 12 czerwca).