Egzamin ósmoklasisty 2025 z języka polskiego zakończony. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii
Egzamin ósmoklasisty 2025, dzień pierwszy. O godz. 11:30 zakończył się egzamin z języka polskiego. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 150 minut. Gdzie szukać odpowiedzi? Po godz. 14 Interia opublikuje arkusz CKE wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszych ekspertów.

Egzamin ósmoklasisty 2025 wystartował. Na początek uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu z języka polskiego. W kolejnych dniach czekać na nich będzie matematyka oraz język obcy nowożytny.
Egzamin ósmoklasisty 2025 - język polski. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii
Egzamin z języka polskiego rozpoczął się we wtorek o godz. 9 i zakończył o 11:30. Na rozwiązanie wszystkich zadań zdający mieli 150 minut - o 30 więcej niż w latach ubiegłych.
Tuż po godz. 14 Interia opublikuje arkusz CKE wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszych ekspertów. Zapraszamy do śledzenia!
Arkusz egzaminu ósmoklasisty 2025 z języka polskiego znajdzie się TUTAJ .
Wszystkie arkusze dostępne będą w raporcie "Egzamin ósmoklasisty" w zakładce " Arkusze ".
Egzamin ósmoklasisty 2025. Język polski. Jak wygląda?
Egzamin ósmoklasisty 2025 jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową i stanowi jedno z kryteriów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
W trakcie egzaminu z języka polskiego uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, analizowania tekstów literackich i nieliterackich oraz znajomością lektur obowiązkowych.
Pytania mogły dotyczyć zarówno samej treści utworów, ale też ich kontekstu historycznego oraz środków stylistycznych użytych przez autorów.
Łącznie uczeń na egzaminie ósmoklasisty w 2025 roku z języka polskiego może uzyskać 45 punktów.
Egzamin ósmoklasisty 2025. Kiedy wyniki?
Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 4 lipca 2025 roku. Tego dnia wyniki zostaną przekazane szkołom, a uczniowie otrzymają swoje zaświadczenia.
Maksymalna liczba punktów do zdobycia na egzaminie wynosi 100. Przelicza się ją procentowo:
- język polski - wynik należy pomnożyć przez 0,35
- matematyka - wynik należy pomnożyć przez 0,35
- język obcy nowożytni - wynik należy pomnożyć przez 0,
Wyniki egzaminu są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - liceum, technikum, szkoły branżowej. Im lepsze wyniki, tym większa szansa na dostanie się do wymarzonej placówki.