Reklama

Reklama

Zaginięcie Cleo Smith. W zeznaniach 4-latki pojawia się tajemnicza kobieta

Nowe informacje w sprawie zaginięcia 4-letniej Cleo Smith w Australii. Dziecko miało podczas rozmów ze śledczymi wspominać o tajemniczej kobiecie, która m.in. ubierała je i czesała. Śledczy podejrzewają, że osoba ta może mieć związek ze zniknięciem dziecka, którego policjanci poszukiwali przez 18 dni.

Australijska policja poinformowała, że w rozmowach z odnalezionym dzieckiem pojawia się tajemnicza kobieta, która miała się nim zajmować. Nie wiadomo nadal, kim jest ta osoba - ujawnia dziennik "Daily mail Australia", który rozmawiał z informatorem zbliżonym do śledztwa.

Tajemnicza kobieta "czesała i ubierała" Cleo Smith

Czteroletnia dziewczynka miała opowiedzieć śledczym, że kobieta przychodziła do niej, gdy była przetrzymywana w domu mężczyzny zatrzymanego za porwanie w Carnarvon w północno-zachodniej części stanu Australia Zachodnia. Osoba ta miała zajmować się dzieckiem, m.in. czesać je oraz ubierać. Śledczy sprawdzają teraz, kim mogła być. 

Reklama

Australia: Gigantyczna nagroda za pomoc w odnalezieniu Cleo Smith. Dziewczynka zaginęła w tajemniczych okolicznościach

Przesłuchania z udziałem dziecka w specjalnym trybie rozpoczęły się w poprzedni czwartek.

W domu, w którym znaleziono dziecko, cały czas prowadzone są czynności. Śledczy chcą m.in. sprawdzić, czy tajemnicza osoba była zamieszana w porwanie.

Obsesja na punkcie zbierania lalek

O uprowadzenie jest jak dotąd podejrzany 36-letni Terrence Darrell Kelly, który został zatrzymany i przebywa w areszcie w Perth. Gdy w minioną środę ok. godz. 1:30 w nocy do jego domu weszła policja, mężczyzny nie było. Dziecko nie spało i bawiło się zabawkami, siedząc na podłodze.

Policja zaapelowała do świadków, którzy spotkali się z Terencem Kellym bądź widzieli go lub mają jakiekolwiek inne nowe informacje wpływające na śledztwo, aby się zgłosili. Zdaniem policji każda informacja może pomóc ustalić, kim jest osoba z zeznań Cleo Smith.

Australia: Cleo Smith odnaleziona. Aresztowano mężczyznę z Carnarvon

Śledztwo jest kontynuowane, a drobiazgowe przeszukanie i badanie domu ma potrwać jeszcze co najmniej kilka tygodni."Daily Mail Australia" ujawnia, że zatrzymany mężczyzna "miał obsesję na punkcie kolekcjonowania lalek, a swoją miłością do dziewczęcych zabawek chwalił się na portalach społecznościowych".

Lokalni mieszkańcy powiedzieli mediom, że 36-letni mężczyzna jako dziecko był porzucony przez biologiczną matkę uzależnioną od narkotyków. Został oddany na wychowanie Penny Walker, "ciotce", która miała już pod opieką sześcioro innych dzieci. To w jej zrujnowanym domu mieszkał ostatnio od jej śmierci w zeszłym roku.

Tajemnicze zniknięcie Cleo Smith z namiotu

4-letnia Cleo Smith zaginęła 16 października podczas wakacji, które spędzała z rodzicami na kempingu w Blowholes Campground na zachodnim wybrzeżu Australii. Dziewczynka zniknęła z przeznaczonej dla dzieci części namiotu, w którym spali jej rodzice i młodsza siostra Isla Mae między godz. 1 w nocy a godz. 6 rano. Policja podejrzewała, że dziecko było najpierw śledzone, a następnie uprowadzone. Jedną z poszlak było to, że nie byłaby w stanie samodzielnie odsunąć suwaka zabezpieczającego wejście, który znajdował się zbyt wysoko. Brakowało także plecaka dziecka. 

Cleo Smith udało się odnaleźć. Wielu polskich dzieci nie. Rodzice wciąż czekają na cud

Dziewczynka została odnaleziona w jednym z domów 5-tysięcznego miasteczka Carnarvon, gdzie mieszkała przed zaginięciem z matką i ojczymem. Mężczyzna, w którego domu znaleziono dziecko, trafił do aresztu. Zastępca komisarza policji dla Zachodniej Australii Col Blanch zapewniał, że Cleo "jest cała i zdrowa" i wróciła pod opiekę matki Ellie Smith i ojczyma Jake'a Gliddona.

Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu Cleo Smith, premier Australii Scott Morrison podziękował policji za cały wysiłek poszukiwawczy. "Cóż za wspaniała, przynoszącą ulgę wiadomość: Cleo została znaleziona i jest już bezpieczna w domu" - napisał na Twitterze. "Nasze modlitwy zostały wysłuchane" - dodał polityk.

Reklama

Reklama

Reklama