Wysłano fałszywe pisma o poborze do wojska. Niepokój w Mołdawii

Karina Jaworska

Oprac.: Karina Jaworska

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Hahaha
haha
Lubię to
like
47
Udostępnij

Do instytucji państwowych Mołdawii wysłano fałszywe pisma dotyczące poboru do wojska. Tamtejsze MON poinformowało, że pisma są całkowicie fałszywe - zarówno ich treść, jak i format wymyślono. Zmyślone listy miał wysłać rzekomo szef Misji Partnerstwa UE w Republice Mołdawii, jednak ta jest formacją cywilną i jak zapewniono nie prowadzi naborów do armii.

Fałszywe pisma o poborze do wojska w rządowych instytucjach Mołdawii
Fałszywe pisma o poborze do wojska w rządowych instytucjach MołdawiiU.S. Army Europe Images/CC BY 2.0Wikimedia Commons

Do instytucji rządowych Mołdawii wpłynęły pisma informujące o prowadzonym poborze do służby wojskowej. W piątek tamtejsze Ministerstwo Obrony Narodowej sprostowało te doniesienia, informując, że treść znajdująca się w przesłanych pismach jest całkowicie fałszywa.

"W internecie krąży fałszywy list rzekomo wysłany przez szefa Misji Partnerstwa UE w Republice Mołdawii (EUPM). List ten został wysłany do kilku instytucji państwowych. Ten dokument jest całkowicie FAŁSZYWY! Wymyślono jego treść i format" - głosi komunikat na stronie MON Mołdawii.

Fałszywe pisma w instytucjach państwowych Mołdawii. MON dementuje

Ministerstwo przypomniało, że EUPM jest misją cywilną i nie zajmuje się rekrutacją do wojska. "Śledź oficjalne i zweryfikowane kanały władz i instytucji partnerskich, aby uzyskać informacje na aktualne tematy" - zaapelowało MON.

Celem misji EUPM Moldova jest przyczynienie się do poprawy odporności sektora bezpieczeństwa Mołdawii w obszarach zarządzania kryzysowego i przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym. W tym dotyczącym cyberbezpieczeństwa czy różnorodnej ingerencji państw trzecich.

Rosyjski spisek w Mołdawii. Zamieszanych 130 tys. osób

Ukrinform, informujący o sytuacji z fałszywymi pismami przypomniał, że niedawno w Mołdawii zdemaskowano wspieraną przez Rosję operację, której celem było wpłynięcie na wynik głosowania w referendum w sprawie przystąpienia do UE. Tym samym zasugerował, że w tą sprawę również mogą być zamieszane moskiewskie władze.

Władze Mołdawii ujawniły spisek, w ramach którego z Federacji Rosyjskiej do kraju wpłynęło ponad 15 mln dolarów na "przekupywanie wyborców". Według służb za spiskiem stoi prokremlowski Ilan Sor, skazany zaocznie na 15 lat polityk zdelegalizowanej partii.

W przekupywanie zaangażowani mieli być liderzy 130 regionów, a w sam w proceder zaangażowanych było około 130 tysięcy osób.

----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Wipler: Konfederacja złoży projekt ustawy ograniczającej areszty
      Wipler: Konfederacja złoży projekt ustawy ograniczającej aresztyRMF FMRMF
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      16
      Super
      relevant
      4
      Hahaha
      haha
      17
      Szok
      shock
      1
      Smutny
      sad
      2
      Zły
      angry
      7
      Hahaha
      haha
      Lubię to
      like
      47
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na