Reklama

Reklama

Ursula von der Leyen: Drogi Donaldzie, uosabiasz nasze wartości

"Drogi Donaldzie, uosabiasz nasze wartości. Teraz wracasz do swojego kraju, aby ich bronić. Wielkie dzięki za niestrudzoną pracę" - napisała szefowa Komisji Europejskie Ursula von der Leyen po tym, jak Manfred Weber zastąpił Donalda Tuska na stanowisku szefa Europejskiej Partii Ludowej.

Przypomnijmy, że we wtorek nowym szefem Europejskiej Partii Ludowej został europoseł niemieckiej chadecji CDU/CSU Manfred Weber.

"Świetne spotkanie z Donaldem Tuskiem na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Rotterdamie. Drogi Donaldzie, uosabiasz nasze wartości. Teraz wracasz do swojego kraju, aby ich bronić. Wielkie dzięki za niestrudzoną pracę na stanowisku przewodniczącego EPL" - napisała Ursula von der Leyen na Twitterze.

Kongres EPL przyspieszony z powodu decyzji Tuska

We wtorek w Rotterdamie rozpoczął się kongres EPL. W środę mają zostać wybrani m.in. jej wiceprzewodniczący oraz sekretarz generalny.

Reklama

Kongres, który planowo powinien odbyć się w listopadzie br., został przyspieszony ze względu na decyzję Tuska o powrocie do polskiej polityki i objęciu w ubiegłym roku funkcji szefa Platformy Obywatelskiej. Sam Tusk zastrzegał w lipcu zeszłego roku, że nie ma przeszkód prawnych lub formalnych, by łączył oba stanowiska, jednak - jak mówił - zdecydował, że skupi się wyłącznie na sprawach krajowych.

Na Webera, wiceprzewodniczącego bawarskiej CSU, szefa frakcji EPL w Parlamencie Europejskim, głosowało 447 delegatów kongresu, przeciwko opowiedziało się 55.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy