Reklama

Reklama

Putin dostał gratulacje od Kim Dzong Una. "Naród północnokoreański udziela pełnego poparcia"

Z okazji Dnia Rosji przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, wysłał telegram gratulacyjny do Władimira Putina. Północnokoreański dyktator wyraził pełne poparcie dla narodu rosyjskiego i prezydenta Putina, a także wspomniał o woli zacieśnienia współpracy z Moskwą.

Jak podaje państwowa rosyjska agencja informacyjna Ria Novosti, Kim Dzong Un skierował serdeczne gratulacje całemu narodowi rosyjskiemu i jego przywódcy z okazji Dnia Rosji. Przypadające na 12 czerwca święto państwowe obchodzone jest każdego roku i upamiętnia ogłoszenie deklaracji suwerenności z 1990 roku.

Pełne poparcie Kim Dzong Una

"Pod waszym (Putina - przyp. red.) przywództwem naród rosyjski, dzielnie pokonując wyzwania i trudności, jakie napotyka, osiąga wielki sukces w słusznej sprawie ochrony godności, bezpieczeństwa i praw rozwojowych kraju, czemu naród północnokoreański udziela pełnego poparcia" - tak brzmi fragment telegramu dyktatora do Władimira Putina.

Reklama

Kim Dzong Un wyraził nadzieję, że stosunki między Pjongjangiem - czy jak się mówi w Rosji: Phenianem - a Moskwą będą nadal dynamicznie się rozwijać.

"Jestem przekonany, że na drodze do obrony międzynarodowej sprawiedliwości i zapewnienia globalnego bezpieczeństwa, taktyczno-strategiczna współpraca między naszymi krajami stanie się jeszcze ściślejsza" - dodał przywódca Korei Północnej.

Kolejne gratulacje

Nie są to pierwsze gratulacje, jakie zostały wysłane do Putina przez Kim Dzong Una. Dyktator napisał wcześniej także telegram z okazji Dnia Zwycięstwa, przypadającego w Rosji na 9 maja.

W swoim piśmie z 12 czerwca przywódca KRLD stwierdził również, że Korea Północna "stanowczo zamierza pielęgnować" długą historię i tradycję przyjaznych stosunków dwustronnych oraz w dalszym ciągu je pogłębiać i rozwijać.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy