Reklama

Reklama

Papież Franciszek złożył życzenia imieninowe patriarsze Cyrylowi

Papież Franciszek napisał do patriarchy moskiewskiego i całej Rusi - Cyryla z okazji jego imienin. Franciszek wspomniał m.in. o "wysiłkach na rzecz obrony wartości i godności każdego ludzkiego życia".

"Dzień wspomnienia świętego Cyryla, wielkiego apostoła Słowian, stwarza mi okazją do przekazania Waszej Świątobliwości pozdrowień i zapewnienia o moich modlitwach za Waszą Świątobliwość i za Kościół powierzony trosce pasterskiej Waszej Świątobliwości" - czytamy w liście papieża Franciszka cytowanym przez Katolicką Agencją Informacyjną.

"W tych dniach modlę się do naszego Ojca Niebieskiego, aby Duch Święty odnowił i umocnił nas w ewangelicznej posłudze, zwłaszcza w naszych wysiłkach na rzecz obrony wartości i godności każdego ludzkiego życia" - napisał Franciszek.

Reklama

Swoje życzenia zakończył słowami: "Za wstawiennictwem niebieskiego patrona Waszej Świątobliwości, niech Wszechmogący i Miłosierny Bóg obdarzy nas swoim darem mądrości, abyśmy zawsze byli pokornymi robotnikami w winnicy Pańskiej".

Wcześniej papież przestrzegał Cyryla

W majowym wywiadzie dla "Corriere della Sera", w którym padły słowa o "szczekaniu NATO pod drzwiami" Rosji, papież Franciszek deklarował chęć spotkania z Władimirem Putinem i przestrzegał patriarchę Cyryla.

Papież stwierdził wówczas, że patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl "nie może stać się ministrantem Putina". 

Przywołując swoją marcową rozmowę wideo z Cyrylem, Franciszek stwierdził: "Przez pierwszych 20 minut z kartką w ręku przeczytał mi wszystkie usprawiedliwienia wojny. Słuchałem go i powiedziałem mu: ja z tego nic nie rozumiem".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy