Reklama

Minister spraw zagranicznych Chin ma odwiedzić Rosję. Spotka się z Putinem

Członek Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej oraz minister spraw zagranicznych Wang Yi ma odwiedzić Rosję. Polityk może spotkać się z Władimirem Putinem. Wizyta stanowi ciąg dalszy bliskich relacji pomiędzy dwoma państwami.

Wpływowy chiński polityk, członek Rady Państwa ChRL, Wang Yi, może udać się z wizytą do Moskwy - informuje Reuters. Zdaniem agencji planowane jest jego spotkanie z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem

Cicha współpraca rosyjsko-chińska

Chiny przyjmują niejednoznaczne stanowisko w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, kontynuując współpracę z agresorem oraz wspierając jego działania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W listopadzie 2022 r. Chiny jako jedyne państwo poparło pomysł ustanowienia komisji do zbadania twierdzeń Moskwy, jakoby Ukraina i USA prowadzą "wojskowe działania biologiczne'', które naruszają konwencję zakazującą użycia broni biologicznej. 

Reklama

Czytaj więcej: Rozczarowanie Rosji. Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowała

Jak informowaliśmy w Interii, Kreml obawia się nowego pakietu sankcji związanych z wojną w Ukrainie. Tym razem chodzi o sektor paliw. Dotychczasowa pomoc w skupie tego surowca pochodziła z Indii i Chin. Jednak wkrótce może się to zmienić.

Zobacz więcej: Putin w tarapatach. Media: Stamtąd pomoc nie nadejdzie

INTERIA.PL/Reuters
Dowiedz się więcej na temat: Chiny | Rosja | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama