Reklama

Reklama

Grupa Wagnera otwiera pierwszą siedzibę w Petersburgu

Rosyjska prywatna firma wojskowa, znana jako grupa Wagnera, otworzyła w Petersburgu swoją pierwszą oficjalna siedzibę - poinformowała w piątek agencja AFP. Kwatera mieści się w wielopiętrowym, przeszklonym budynku, zwieńczonym dużym białym napisem "Wagner".

Jak podaje francuska agencja, rosyjski biznesmen Jewgienij Prigożyn, zwany "kucharzem Putina", który niedawno potwierdził, że założył tajną Grupę Wagnera i wysłał jej żołnierzy do krajów Ameryki Łacińskiej, Afryki i Ukrainy, ogłosił otwarcie siedziby w komunikacie prasowym, opublikowanym na stronie internetowej jego firmy Concord.

Kwatera mieści się w wielopiętrowym, przeszklonym budynku, zwieńczonym dużym białym napisem "Wagner". AFP zwraca uwagę, że otwarcie zbiegło się w czasie ze świętem narodowym Rosji, obchodzonym 4 listopada jako Dzień Jedności Narodowej.

Reklama

Wagnerowcy mają swoją pierwszą siedzibę

"Misją PMC Wagner Center jest zapewnienie komfortowych warunków do generowania nowych pomysłów na poprawę zdolności obronnych Rosji" - napisał Prigożin w komunikacie.

W zeszłym miesiącu Prigożyn położył kres wieloletnim pogłoskom, przyznając się do założenia grupy Wagnera, która od lat była podejrzewana o udział w realizacji ambicji Moskwy za granicą. Kreml zaprzeczał jakimkolwiek związkom z grupą. Niemniej jej dowódca był tam regularnie widywany na przyjęciach wydawanych przez Putina.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy