Reklama

Grób Benedykta XVI. Groty Watykańskie dostępne od niedzieli

Jak informuje Stolica Apostolska, od najbliższej niedzieli - 8 stycznia - możliwe będzie wejście do Grot Watykańskich, gdzie spoczywa papież emeryt Benedykt XVI. Watykan przekazał, że modlitwa nad grobem Josepha Ratzingera będzie możliwa od godziny 9.

Informacja o możliwości odwiedzenia miejsca pochówku papieża Benedykta XVI pojawiła się w sobotę 7 stycznia w godzinach popołudniowych. 

"Od godziny 9 rano w niedzielę będzie można zejść do Grot Watykańskich i zobaczyć grób emerytowanego papieża" - poinformował Watykan.

Watykan. Grób Benedykta XVI dostępny dla wiernych

Benedykt XVI, który zmarł 31 grudnia, został w czwartek pochowany w Grotach Watykańskich w miejscu, gdzie wcześniej, od 1963 do 2000 roku znajdował się grób św. Jana XXIII, a od 2005 do 2011 - św. Jana Pawła II. Szczątki obu papieży zostały przeniesione po ich beatyfikacji do bazyliki Świętego Piotra.

Reklama

Do grobu polskiego papieża przybyły w ciągu sześciu lat miliony wiernych.

Benedykt XVI wybrał to miejsce pochówku jeszcze przed swą rezygnacją w 2013 roku, a jego wola została potem zakomunikowana papieżowi Franciszkowi.

W niedzielny poranek grób pierwszego w dziejach emerytowanego papieża zobaczy grupa dziennikarzy akredytowanych przy Watykanie. 

Czytaj też: Pogrzeb Benedykta XVI. Komentarze po homilii papieża Franciszka. "Słaba"

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Benedykt XVI | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy