Reklama

Reklama

Floryda: Mieszkańcy wykupują żywność, lekarstwa i paliwo. Chcą zabezpieczyć się przed huraganem

Mieszkańcy Florydy tłumnie ruszyli do sklepów. Zaopatrują się w żywność, wodę, lekarstwa i paliwo. To skutek wezwania tamtejszych władz do "poczynienia przygotowań". Nastąpiło ono po tym, jak w poniedziałek burza tropikalna Ian przerodziła się w huragan pierwszej kategorii - przekazuje BBC.

Wcześniej przewidywano, że burza tropikalna Ian przemieści się na północny zachód przez Karaiby, w pobliżu Kuby i Kajmanów i do środy dotrze do zachodniego wybrzeża stanu.

Dokładna trasa huraganu jest jednak trudna do określenia. Gubernator Florydy Ron DeSantis ostrzegł przed tym, że "skutki będą widoczne w całym stanie".

Floryda. Na półkach sklepowych brakuje podstawowych artykułów

Teraz mieszkańcy ruszyli do sklepów, aby zawczasu zaopatrzyć się w zapasy żywności, wody, lekarstw i paliwa.

Wzdłuż wybrzeża Tampa Bay na Florydzie na półkach sklepowych brakuje już podstawowych artykułów pierwszej potrzeby, a na stacjach benzynowych wciąż widać długie kolejki.

Reklama

W niedzielę burmistrz Tampy Jane Castor opublikowała na Twitterze kolejny wpis dotyczący huraganu. "Nigdy nie jest za wcześnie na przygotowania" - napisała.

Aby pomóc mieszkańcom chronić ich domy przed powodziami, lokalni urzędnicy rozdają tam oraz w Fort Lauderdale i Miami darmowe worki z piaskiem.

Gubernator Florydy: W tej chwili to wielki huragan

W weekend gubernator ogłosił stan wyjątkowy dla całej Florydy i włączył 5000 żołnierzy Gwardii Narodowej do pomocy.

DeSantis powiedział, że Ian stwarza ryzyko "niebezpiecznej fali sztormowej, intensywnych opadów deszczu, gwałtownych powodzi, silnych wiatrów i odizolowanej aktywności tornadowej".

- W tej chwili to naprawdę wielki huragan - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej, wzywając mieszkańców do "zachowania spokoju". Jednocześnie nakazał kontynuację niezbędnych działań, mających na celu przygotowanie do jego nadejścia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy