Reklama

Reklama

Burza śnieżna w USA. Odwołane loty i stany wyjątkowe

Niemal pięć tysięcy lotów odwołano w ostatnim czasie w USA. Doprowadziła to tego ​potężna zimowa burza. Władze m.in. Wirginii, Nowego Jorku i New Jersey wprowadziły stany wyjątkowe, a pasażerowie ostrzegani są przed "zdradzieckimi" warunkami podróżowania.

Większość lotów odwołano na Wschodnim Wybrzeżu, gdzie lotniska przygotowywały się na silne wiatry i w niektórych regionach opady do 70 cm śniegu. Według "New York Timesa" w piątkowy wieczór lotnisko La Guardia Airport miało 232 lotów odwołanych, JFK - 209 lotów, a Newark Liberty Airport - 167. 

Wszystkie porty lotnicze ostrzegły, że liczba lotów, które nie dojdą do skutku, może wzrosnąć. "Ze względu na spodziewaną burzę, Boston Logan i lotniska wzdłuż wschodniego wybrzeża mogą doświadczyć opóźnień i odwołań w sobotę, i niedzielę" - ostrzegło lotnisko na Twitterze.

Reklama

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku, New Jersey i Wirginii

Natomiast międzynarodowe lotnisko w Warwick w Rhode Island było bardziej optymistycznie nastawione do usuwania śniegu. Poinformowało, że załogi "będą pracować bez wytchnienia, aby pasy startowe były czyste i bezpieczne".

Gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey i Wirginii ogłosili stan wyjątkowy. Burza śnieżna nazwana przez meteorologów "potężną i niebezpieczną" miała bowiem ogarnąć połacie środkowego Atlantyku, północnego wschodu i Nowej Anglii. 

Alert: "Zdradzieckie" warunki podróżowania, możliwe awarie prądu

Pojawiły się również ostrzeżenia przed "zdradzieckimi warunkami podróżowania i możliwością powszechnych awarii prowadzących do przerwania dostaw energii elektrycznej".

"W niektórych rejonach Massachusetts i Rhode Island opady śniegu mogą sięgać do 70 cm, a niewykluczone, że w pewnych miejscach może spaść śniegu nawet więcej" - poinformowało biuro meteorologiczne w Bostonie. Jak dodało w sobotę "podróżowanie będzie niebezpieczne lub prawie niemożliwe" - podał "New York Times".

Dziennik zaznaczył, że w Nowym Jorku i regionie Mid-Hudson spodziewane jest od 15 do 25 cm śniegu, a na Long Island do blisko 40 cm.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy