Reklama

Reklama

Joe Biden: Wkrótce wyślę żołnierzy do Europy Wschodniej, ale niewielu

Więcej żołnierzy USA trafi do krajów wschodniej Europy oraz krajów NATO - zapowiedział prezydent USA Joe Biden. Jak uściślił, dodatkowych mundurowych będzie "niewielu". Stany Zjednoczone reagują w ten sposób na wzrost napięcia między Moskwą a Kijowem. Amerykańskie władze uważają, że Władimir Putin osiągnął zdolność bojową, by najechać Ukrainę.

Joe Biden krótko wypowiedział się, wysiadając z samolotu po powrocie z podróży do Pensylwanii. - Niedługo wyślę amerykańskie wojska do Europy Wschodniej i krajów NATO. Niewiele - powiedział dziennikarzom.

Stany Zjednoczone postawiły w stan pogotowia 8500 żołnierzy, aby wzmocnić NATO. Prezydent USA powtórzył, że nie ma mowy o wysłaniu wojsk amerykańskich na Ukrainę, która nie jest członkiem sojuszu wojskowego.

Resort obrony USA: Putin ma zdolność bojową, by zaatakować Ukrainę

Wysłanie wojsk do krajów wschodnich ma być dodatkowym środkiem nacisku na rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który - według Amerykanów - mógłby zaatakować Ukrainę w lutym.

Reklama

W piątek Lloyd Austin, amerykański minister obrony, stwierdził że Putin "ma już zdolność bojową do przeprowadzenia ataku na Ukrainę". Austin zaznaczył, że konflikt między Rosją a Ukrainą "nie jest nieunikniony i wciąż jest pole do dyplomacji".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy