Reklama

Reklama

Biden: Putin znalazł się w niewiarygodnie trudnym położeniu

Joe Biden powiedział, że Władimir Putin jest w "niewiarygodnie trudnym położeniu". Tak prezydent USA skomentował decyzję Putina o wprowadzeniu stanu wojennego w okupowanych obwodach Ukrainy. To "desperacka taktyka" - oświadczył z kolei zastępca rzecznika Departamentu Stanu Vedant Patel.

- Sądzę, że Władimir Putin znalazł się niewiarygodnie trudnym położeniu, wygląda na to, że jedynym narzędziem, jakim dysponuje, jest brutalne traktowanie poszczególnych obywateli na Ukrainie i próbowanie zastraszenia ich, by skapitulowali - powiedział Biden.

- Nie powinno nikogo dziwić, że Rosja ucieka się do desperackich taktyk, aby siłą kontrolować te regiony - oznajmił Patel.

Putin ogłosił stan wojenny w okupowanych regionach Ukrainy

Putin wprowadził wcześniej w środę stan wojenny w okupowanych obwodach donieckim, ługańskim, zaporoskim i chersońskim Ukrainy. Wydał też dekret przewidujący ograniczenia wjazdu i wyjazdu z sześciu rosyjskich regionów graniczących z Ukrainą.

Reklama

Stan wojenny będzie obowiązywał na obszarach, które 30 września zostały nielegalnie uznane przez Kreml za część terytorium Rosji. Dekret Putina przewiduje też utworzenie w zajętych ukraińskich regionach oddziałów rosyjskiej obrony terytorialnej.

Restrykcje w przygranicznych regionach w Rosji będą obowiązywały w obwodach biełgorodzkim, briańskim, kurskim, woroneskim i rostowskim, a także w Kraju Krasnodarskim oraz na okupowanym od 2014 roku Krymie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy