Reklama

Szczecin: Próbowała porwać kota, o którym pisał "The Guardian"

Według opiekunów kota Gacka do próby porwania doszło 20 marca. Całą sytuację miała widzieć zaufana osoba, która opisała, że czworonoga chciała zabrać ze sobą pewna kobieta. "Oczywiście się nie udało" - napisano na Instagramie kota Gacka, dodając, że ten "uciekł i zdążył schować się pod auto". Zwierzak, którego dotyczy cała sprawa, stał się wielką atrakcją Szczecina. Pisały o nim największe światowe media, w tym także agencja Reutera.

O próbie porwania kota, Gacka znanego w całym Szczecinie, poinformowały na instagramowym profilu osoby opiekujące się zwierzęciem.

"Dzisiaj opowiemy wam o dość niemiłej sytuacji. Pewna istotka 20 marca postanowiła, że ukradnie Gacka. Oczywiście się nie udało. Gacek uciekł i schował się pod auto" - zaczyna się wpis.

Nieudana próba porwania kota Gacka ze Szczecina

Opiekunowie czarno-białego kociaka opisali w mediach społecznościowych, że porywaczka się przestraszyła i uciekła. Podkreślili też, że nie warto podejmować takich prób, a skupić się na kotach, które naprawdę potrzebują pomocy

Reklama

Prowadzący profil zakończyli wpis słowami: "chcemy poinformować, że Gacek ma monitoring - i ludzki, i taki z kamer - więc mamy nadzieję, że więcej głupich pomysłów nie będzie. Chyba nie musimy tłumaczyć, jak idiotyczna jest taka akcja".

Pod postem można przeczytać wiele przychylnych komentarzy, ale są też takie, w których ludzie bronią kobiety. "Czemu robicie z tej kobiety złodzieja. Ludzie na pewno karmią go złymi rzeczami (...). Ona pewnie chciała dać/znaleźć mu bezpieczny kąt" - napisała jedna z użytkowniczek.

Jak kot Gacek stał się wielką atrakcją Szczecina?

Szczecińskiego kota Gacka z ulicy Kaszubskiej zna cały świat. O zwierzaku pisały niedawno najbardziej popularne światowe portale i gazety. Mowa m.in. o: "The Guardian", "New York Post", "The Daily Mirror" czy "La Stampa".

Kot Gacek popularność zdobył dzięki aplikacji Google Maps, gdzie założono mu pinezkę. Futrzak zyskał mnóstwo polubień, pozytywnych opinii i tym samym wielką sławę. Praktycznie z dnia na dzień stał się jedną z największych atrakcji Szczecina. Instagramowe konto futrzastego czworonoga śledzi obecnie niemal 28 tysięcy obserwujących, którzy określają go "ikoną Szczecina" czy szczecińską gwiazdą rocka".

Czytaj także: Ukochana koza 9-latki skończyła na grillu. Matka dziewczynki pozywa władze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szczecin | Kot Gacek | zwierzęta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy