Pożar na trasie kolejowej. Płonęło około 15 kilometrów nasypu

Pola Kajda

Oprac.: Pola Kajda

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
199
Udostępnij

Około godziny 16 zakończyły się działania strażaków związane z pożarem na nasypie kolejowym w okolicy Obornik. Pożar wybuchł w województwie wielkopolskim na trasie Piła - Poznań w środę blisko południa i szybko się rozprzestrzeniał. W kulminacyjnym momencie ogień był rozciągnięty na długości około 15 kilometrów, od Obornik w kierunku Rogoźna.

Strażacy ugasili pożar nasypu kolejowego. Zdjęcie ilustracyjne
Strażacy ugasili pożar nasypu kolejowego. Zdjęcie ilustracyjneNewsLubuski/East NewsEast News

O godz. 12:03 w środę strażacy z Obornik (woj. wielkopolskie) przyjęli zgłoszenie dotyczące pożaru nasypu kolejowego na trasie Piła - Poznań.

Jak wyjaśnił oficer prasowy Leszek Walczak z KM PSP w Obornikach, przyczyna pożaru była najprawdopodobniej prozaiczna. - Najpewniej pociąg, który przejeżdżał, zgubił iskrę i wiatr przeniósł zarzewia ognia - powiedział.

Oborniki. Strażacy zakończyli ugaszanie pożaru

Około godziny 16 zakończyły się działania służb. Z pożarem walczyło 15 zastępów straży pożarnej, zarówno z PSP jak i OSP.

W kulminacyjnym momencie pożar był rozciągnięty na długości około 15 kilometrów, od Obornik w kierunku Rogoźna. Najgorsza sytuacja była na wysokości miejscowości Parkowo.

Gaszenie pożaru było dodatkowo utrudnione ze względu na silny wiatr i wysoką temperaturę.

W trakcie działań straży pożarnej występowały utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie kolejowej Poznań Główny - Piła Główna. Jednak jak poinformowano późnym popołudniem, ruch został wznowiony. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Szydło: Morawiecki byłby dobrym kandydatem na prezydenta
      Szydło: Morawiecki byłby dobrym kandydatem na prezydentaRMF
      INTERIA.PL/PAP
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      123
      Super
      relevant
      29
      Hahaha
      haha
      12
      Szok
      shock
      12
      Smutny
      sad
      14
      Zły
      angry
      9
      Lubię to
      like
      Super
      relevant
      199
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na