Rosjanie ostrzelali Kijów. Operacja polskiego i natowskiego lotnictwa

Dawid Skrzypiński

Oprac.: Dawid Skrzypiński

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
3,5 tys.
Udostępnij

Wczesnym rankiem Rosja ostrzelała Kijów przy użyciu rakiet balistycznych - poinformował mer miasta Witalij Kliczko. W mieście słychać było głośne eksplozje. Odłamki rakiet spadły m.in. na domy i budynek przedszkola, co wywołało pożary. Kilka osób zostało rannych. W związku z ostrzałem Kijowa Polskie Dowództwo Operacyjne przekazało informacje o poderwaniu myśliwców.

Rosjanie przeprowadzili ostrzał Kijowa. Na zdjęciu: Służby w akcji i zniszczenia z 21 marca 2024 r.
Rosjanie przeprowadzili ostrzał Kijowa. Na zdjęciu: Służby w akcji i zniszczenia z 21 marca 2024 r.PAP

W mieście słychać było kilka głośnych wybuchów. Odłamki spadły w dzielnicach Swiatoszynska, Szewczenkiwska i Podilska. Na miejsce udały się służby ratunkowe i medyczne - przekazał mer w mediach społecznościowych.

Wojna w Ukrainie. Odłamki rakiety spadły na przedszkole

"W dzielnicy Swiatoszynska odłamki rakiety spadły na budynek przedszkola. W Szewczenkiwskiej płoną samochody" - napisał Witalij Kliczko.

W kolejnych wpisach Kliczko powiadomił o płonącym mieszkaniu, odłamkach na terenie przedsiębiorstwa, pożarze na dachu bloku mieszkalnego i pożarze stacji transformatorowej.

"Na razie czworo poszkodowanych. Troje w dzielnicy Szewczenkiwskiej, jedna kobieta w Swiatoszynskiej. Wszystkim medycy udzielili pomocy na miejscu" - dodał mer Kijowa.

Wojna w Ukrainie. Atak na Kijów, Polska poderwała myśliwce

Dowództwo Operacyjne poinformowało, że w nocy zaobserwowano "intensywną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związaną z uderzeniami lotniczo-rakietowymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy".

"Ostrzegamy, że aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju" - przekazało w nocy Dowództwo Operacyjne.

Po godzinie 6 pojawił się komunikat informujący, że "operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej".

Wojna w Ukrainie. Wsparcie z Kanady

Premier Denys Szmyhal przekazał informacje o kanadyjskiej pomocy dla Ukrainy. 

"Kolejna dobra wiadomość na dziś. Ukraina otrzymała od Kanady 2 miliardy dolarów kanadyjskich, co stanowi równowartość 1,5 miliarda dolarów amerykańskich" - poinformował.

Według niego są to ważne fundusze, które pomogą rządowi Ukrainy w sfinansowaniu deficytu, w szczególności w zakresie programów społecznych.

Szmyhal powiedział, że łączna kwota wsparcia finansowego Kanady od początku inwazji Rosji na pełną skalę wynosi obecnie prawie 7 miliardów dolarów kanadyjskich.

***

Przeczytaj również nasz raport specjalny: Wybory samorządowe 2024.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Rolnicy wysypali obornik i opony przed nieruchomością Hołowni. Biejat i Bocheński komentują
      Rolnicy wysypali obornik i opony przed nieruchomością Hołowni. Biejat i Bocheński komentująPolsat NewsPolsat News
      Przejdź na