Rosjanie nie ustają w działaniach. Zaatakowali ukraińską bazę paliwową
Ukraińskie siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy z wtorku na środę 21 z 26 irańskich dronów Shahed – przekazały ukraińskie Siły Powietrzne. Zneutralizowano wszystkie bezzałogowce, które pojawiły się nad Kijowem - powiadomił szef stołecznej administracji wojskowej. Rosjanie za cel nocnego ataku wzięli m.in. ukraińską bazę paliwową.

"Okupanci użyli do 26 dronów uderzeniowych Shahed 136/131. Siły Powietrzne oraz obrona powietrzna innych komponentów sił zbrojnych zniszczyły 21 dronów" - powiadomiono w komunikacie.
Niespokojna noc w Ukrainie. Atak na bazę paliw
Bezzałogowce atakowały z kierunków północnego i południowego.
W Dnieprze rosyjskie wojska uderzyły w budynek administracyjny; doszło do pożaru - poinformowały lokalne władze. Według wstępnych informacji mieszkańcy nie ucierpieli. Ogółem, jak podał szef władz obwodu Serhij Łysak, nad regionem zestrzelono siedem bezzałogowców.
Do zniszczeń doszło także w obwodzie kirowohradzkim. Szef władz regionu Andrij Rajkowicz przekazał, że trzy drony trafiły tam w bazę paliwową.
Stolica pod ostrzałem. Drony nad Kijowem
W przestrzeni powietrznej wokół Kijowa wykryto i zestrzelono wszystkie wrogie cele - powiadomił Serhij Popko, szef stołecznej administracji wojskowej.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że udało się uniknąć ofiar i zniszczeń.
Urzędnik podkreślił, że był to już trzeci rosyjski atak irańskimi dronami Shahed na stolicę w ciągu sześciu dni. W poniedziałek nad ranem nad Kijowem pojawiły się rozbłyski oraz dźwięki, które zapewne były efektem działania obrony powietrznej.