Reklama

Reklama

Baseny i parki wodne w Krakowie. Ile zapłacisz za wstęp w wakacje?

Baseny w Krakowie w sezonie letnim cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta oraz turystów. Pozwalają na aktywne spędzenie czasu i przynoszą wytchnienie w upalne dni. Które z nich są obecnie otwarte i jaką ofertę przygotowały na wakacje? Sprawdziliśmy.

W Krakowie stale przybywa miejsc, w których można popływać w sezonie wakacyjnym oraz poza nim. Oprócz nowych kąpielisk, miasto posiada również atrakcyjną ofertę basenową. Które baseny działają w czasie wakacji, ile kosztują bilety i czy warto je odwiedzić?

Park Wodny w Krakowie

Park Wodny w Krakowie zlokalizowany jest przy ul. Dobrego Pasterza 126 i czynny codziennie, w godzinach 8.00 -22.00. Temperatura wody w obiekcie wynosi 29-32 stopnie. 

Park Wodny w Krakowie został podzielony na strefę rozrywki, w której znajdują się m.in. zjeżdżalnie zewnętrzne i wewnętrzne, rwąca rzeka, ścianka wspinaczkowa  czy wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz strefę relaksu z jacuzzi i saunarium. Park Wodny oferuje również kilka torów pływackich oraz specjalnie wyznaczone miejsca do nauki pływania.

Reklama

Kraków: Park wodny. Po ile bilety?

Oferta biletów jest bardzo zróżnicowana. Klienci mogą skorzystać z wejściówek: 

 • godzinnych w cenie 38 zł/ 42 zł
 • dwugodzinnych w cenie 48 zł/ 52 zł
 • bez limitu czasu w cenie 64 zł/78 zł
 • rodzinnych (dla 3 osób w tym przynajmniej 1 dziecka) w cenie 102 zł za 1 godz. lub 141 zł za 2 godziny

Po przekroczeniu czasu dodatkowa należność naliczana jest w systemie minutowym. Za możliwość korzystania z saunarium należy dodatkowo dopłacić.

Park Wodny uznaje karty Multisport - w ramach jednego wejścia można korzystać ze wszystkich atrakcji hali basenowej przez 1,5 godz. Obiekt informuje również o możliwości płatności Bonem Turystycznym.

Park wodny w Krakowie: Stacja Parkowa

W sezonie letnim w Parku Wodnym w Krakowie działa również Stacja Parkowa. Jest to zewnętrzna część basenu, w której znajduje się piaszczysta plaża z leżakami, brodzik dla dzieci oraz wodny plac zabaw. Wejście do strefy zewnętrznej, bez dostępu do hali basenowej kosztuje:

 • bilet dwugodzinny - 25zł/20 zł
 • bez limitu czasu - 35zł/ 30 zł
 • bilet rodzinny bez limitu czasu (3 osoby, w tym przynajmniej 1 dziecko) - 87 zł
 • bilet dla dzieci poniżej 104 cm. wzrostu - 3 zł

Możliwy jest również zakup karnetu dwumiesięcznego w cenie 150 zł. 

Com-Com Zone - basen w Krakowie w kilku lokalizacjach

Com-Com Zone to sieć obiektów sportowo- rekreacyjnych, znajdujących się w trzech krakowskich lokalizacjach:

 • ul. Kurczaba 29 - godz. otwarcia pływalni 6.30-22.30 (w soboty i niedziele 7.00-22.30)
 • ul. Ptaszyckiego 6 -godz. otwarcia 6.15-21.45 (w weekendy 6.15-20.15)
 • ul. Facimiech 32 - otwarte w godz. 6.30 -22.30 ( w weekendy 7.00-22.30)

Ceny biletów na tę pływalnię w Krakowie prezentują się następująco:

 • bilet godzinny - 18zł/ 15zł
 • weekendowy dwugodzinny - 32 zł/26 zł
 • bilet rodzinny 2+1 - 40 zł oraz 2+2  w cenie 50 zł

Basen oferuje również karnety na dłuższy okres. Wejście do sauny uwzględnione jest w cenie każdego biletu. Com-Com Zone honoruje karty Multisport oraz Medicover.

W obiekcie odbywają się zajęcia nauki pływania, aqua-aerobiku, działa również sekcja pływacka dla dzieci.

Przystań na Eisenberga - nowy basen w Krakowie

To nowy obiekt na mapie krakowskich basenów. Centrum Sportu i Rekreacji Przystań na Eisenberga rozpoczęło swoją działalność w sierpniu 2021 r. Oprócz basenu znajduje się tam również strefa fitness, wellnes oraz siłownia.

Hala basenowa czynna jest w godzinach 6.00-23.00 ( w weekendy 7.00- 22.00)

Kraków: Przystań na Eisenberga. Po ile bilety?

Bilety kosztują:

 • godzinny zakupiony w godzinach 8.00-22.30 - 18 zł/15 zł
 • godzinny poranny, zakupiony 6.00-8.00 - 12 zł
 • rodzinny 2+1 - 42 zł

W ramach biletów basen na Eisenberga w Krakowie oferuje klientom dostęp do torów rekreacyjnych, sportowych, brodzika dla dzieci oraz jacuzzi. Na terenie obiektu odbywa się także nauka pływania. 

Basen Wandzianka w Krakowie

Obecnie w Krakowie otwarty jest jeden basen pod gołym niebem - będący częścią Ośrodka Sportu i Rekreacji KS Wanda basen Wandzianka, zlokalizowany w Nowej Hucie, przy ul. Bulwarowej 39, w sąsiedztwie Zalewu Nowohuckiego. 

Można z niego korzystać w sezonie letnim, codziennie w godzinach 10.00-18.00. Zarządca zastrzega jednak, że otwarcie basenu w poszczególne dni uzależnione jest od warunków pogodowych - w przypadku opadów deszczu, burz czy nagłego spadku temperatury może on być zamknięty. Aktualne komunikaty najlepiej śledzić na fanpage Wandzianki.

Kraków: Wandzianka. Ceny biletów

Ile kosztują bilety na basen w Krakowie? Na Bulwarowej za wstęp zapłacimy 25 zł za bilet normalny całodzienny oraz 15 zł po godzinie 15.00. Bilet ulgowy kosztuje analogicznie 18 zł i 10 zł, natomiast dzieci w przedziale wiekowym 4-7 zł zapłacą 15 zł za cały dzień zabawy i 10 zł w przypadku popołudniowego wejścia.

Basen Wandzianka w Krakowie akceptuje również karty Multisport bez dopłat i limitów. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy